Perşembe , 26 Mayıs 2022

iPhone’da Bildirim Merkezinden kısa notlar alın

Aslında henüz daha ilkokuldayken sürekli olarak öğretmenimden ödevlerim için ceza alırdım. Sorun ödevleri yapmamam değildi, sorun ödevleri not almadığım için sürekli bir kısmını yapmam veya yanlış yapmamdı. Tabii şimdi üniversiteye gidiyoruz, birçok konudaki alışkanlığım değişti. Not alma alışkanlığım da öyle. Fakat ödevleri nedense hala not almıyorum. Not alma ve ajanda tutmak… Sanırım akıllı cihazların gerçek manada hayatımı kolaylaştırdığı en yoğun alan bunların ikisidir.

Öyle ki “Söz uçar yazı kalır.” demişler ve gerçekten de doğru bir noktaya değinmişler. Akıllı cihazlarımız içerisinden alacağımız kısa notlar ile ise birçok işimizi aksatmadan yapmak, en azından tüm yükü hafızamızın geçici bellek kısmına yüklemekten kurtulmak mümkün.

iOS 8 işletim sistemi ile Apple kullanıcılarına artık çok daha sade ve özelleştirilebilir bir bildirim merkezi sundu. Yani, artık kolaylıkla üçüncü parti yazılımları da bu ekrana ekleyebiliyoruz. Eğer siz de burayı sade görmek ve çok doldurmamak istiyorsanız, fakat yine de son derece etkili bir şekilde kullanma taraftarı olanlardansanız NoteDash uygulamasını deneyebilirsiniz. NoteDash bize widget desteği de sunabilen bir çeşit not alma yardımcısı. Onun marifeti ise çok fazla hızlı olmasında saklı. Çoğu zaman gün içerisinde hatırlamamız gereken numaralar, yapılacaklar vs. gibi şeyleri ben hemen ajandama iliştiriyordum, sonra da aslında yapılmayacak birçok şeyin burada yer kapladığını fark ettim. Bu uygulama ile ise bu sorunu kökten kaldırabilmek mümkün.

Öncelikle ücretsiz olan NoteDash uygulamasını App Store üzerinden cihazınıza ekleyin ve daha sonra da Bildirim Merkezine gelerek buradan NoteDash’ı bir widget olarak ekleyin. Artık kolaylıkla gün içerisinde notlarınızı bu alana tıklayarak alabilecek ve görüntüleyebileceksiniz. Uygulamanın diğer bir avantajı da Notlar uygulamasını artık Dock’da tutmak zorunda olmamamız. Çünkü bu şekilde çok daha kısa bir süre içerisinde kısa kısa notlar alabiliyoruz. Dock’a da daha farklı bir uygulama için yer kalıyor demektir. NoteDash uygulamasını App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir