iPhone’lar popülaritesini kaybediyor mu?

Ben de aslında uzun süredir bir iPhone kullanıcısı olmama rağmen gerçekten iPhone acaba eski popülaritesine sahip mi diye düşünmeden edemiyorum. Nitekim eskiden iPhone iOS 6 tasarımı ve bunun yanı sıra kalıplaşmış tasarımları ile onlarca teknoloji sever tarafından tapılan bir modeldi. Fakat diğer teknoloji devleri de Apple’ın iPhone’unun karşısına birçok dişli rakip ve bunun yanı sıra dişli teknoloji çıkarttılar. Bu da iPhone’un eski karizmasının ister istemez biraz sarsılmasına neden oldu.

Özellikle artık piyasada Apple bir dev olmasına karşın tek başına olmadığını histterebilecek ve Apple’ın ayağını kaydırmak isteyecek onlarca mobil teknoloji firması oldu. iPhone ve dolayısıyla Apple da kullanıcılarının tüm isteklerini karşılayabilecek bir iPhone ile yeni dönem de tüketicilerin karşısına çıkmak zorunda. Birçok defa internette okuduğumuz büyük ekranlı iPhone dedikodusu ile gerçekten gerçeklik payı yüksek bir dedikodudur. Nitekim onlarca cihaz artık ekranı büyük olarak üretiliyor. Aslında bu birçok kullanıcı için dezavantaj olsa da insanların daha çok hoşuna gittiği bir gerçek. Apple da pazar payını kaptırmamak için haliyle büyük ekranlı bir model ile pazara giriş yapacaktır.

Son yapılan istatistiklere göre İngiltere üzerinde iPhone %27 civarında kullanıcısını Android işletim sistemine sahip ve özellikle büyük ekranlı telefon kullanıcılarına kaptırtmış. Fakat istatistiğin ironik tarafı ise İngiltere de hala en çok kullanılan 1. ve 2. cihaz Apple’ın iPhone modeline ait. iPhone’un belki biraz tahtı sallandı fakat yeni model çıkana kadar yıkılmayacağı kesin.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir