Cuma , 12 Ağustos 2022

Kendisini “Bir Grup İskenderpaşa Bağlısı” Olarak Tanıtan Gruptan Açıklama

Bilindiği gibi iskenderpaşa cemaati lideri Nureddin Çoşan MHP’yi destekleyen bir basın açıklaması yapmıştı. http://www.iskenderpasa.com/secim/default.asp
Bugün sosyal medyada ve twitter( twitter.com/yeniiskenderpasa) Kendisini “bir grup iskenderpaşa bağlısı” olarak tanıdan grubun basın açıklaması konuşuluyor; İHL Sözlük twitter ve facebook’ta hızla yayılan ve bizim de haber sitemizin mail adresine düşen basın açıklaması şöyle;

Aziz Milletimizin dikkatine!

Son iki yüz yıldır ülkemiz global düzeyli siyasi planların merkezinde yer almaktadır. Bu planlar içinde özgürlükleri elinden alınan aziz Milletimiz uzun yıllar insanlık dışı zulümlere maruz kalmış, kendi ülkesinde öksüz duruma düşürülmüş, uğruna savaş verdiği değerlerinden mahrum bırakılmıştır.

Bu baskı ve zulüm karşısında gerçek alimler, hayatları pahasına Milletimizin değerlerine sahip çıkma mücadelesinden geri durmamışlardır. Bu mücadelenin öncülerinden biri olan İskenderpaşa cemaati, karanlık güçler tarafından her zaman hedef seçilmiş ve bilindiği üzere M. Esad Coşan Hocaefendi, garip bir kaza sonucu hayatını kaybetmiştir. Bu mücadelelerin birikimi olarak son yıllarda Milletimiz kısmen de olsa özgürlükleri ve değerlerine sahip olma yolunda önemli kazanımlar elde etmiştir. Ne var ki bu olumlu gelişmelerden rahatsız olan çevreler tuzaklarına devam etmektedirler.

Geçmişte Rahmetli M.Zahid Kotku ve M.Esad Coşan hocaefendiler de siyaset ve devlet adamlarını zaman zaman ikaz etmişlerdir. Bunu, partiler üstü bir tavırla, hayırlı bir iş yapan her kişi, grup, girişim, veya partiye destek olma, her türlü hatayı eleştirme suretiyle gerçekleştirmişlerdir.

Ne yazık ki son günlerde, grubumuz adına, önceki örnekler ile çelişen talihsiz bir açıklama yapıldığına tanık olduk. Küçük bir azınlığın kayıtsız şartsız itaat ettiği bu açıklamayı İskenderpaşa cemaatinin önemli bir kesiminin sahiplenmediğinin bilinmesini istiyoruz. Geçmişten günümüze özenle koruyup yaşattığımız kuşatıcı geleneğimizin gerçek varislerinin, haktan yana olma, hayrı destekleme ve hataları eleştirme misyonunu iradelerini kimseye teslim etmeden her zaman sürdüreceğini Aziz Milletimize saygı ile duyururuz.

Bir Grup İskenderpaşa Bağlısı

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

36 comments

 1. kardeşler böyle konular her isteyenin istediği gibi yorum yapacağı konular değil. İskenderpaşa cemaati liderinin sözleri de yorumlansın diye yayımlanmamış, uyulsun diye yayımlanmış. tabi ki bağlıları tarafından. yoksa diğer insanlar tabiiki hangi partiye oy vereceklerine kendileri karar verirler. üstelik bu emir sadece bu seçimi bağlar. sonrakilere allah cc kerim. bu yolu ve kurallarını bilmeyenler yanlış yorum yaparlar. kendinizi ve ahiretinizi, dünyanızı düşünüyorsanız ne yanlış yazın ne yanlış yapın. selam ve dua ile

 2. 12 Haziran 2011 genel seçimleri sonucunda ortaya çıkan “milletvekili tablosu”nda bazı kareler dikkatimizi çekti belki sizin de dikkatinizi çekebilir.. http://www.medyaokuryazar.com/secim-sonucundaki-ilginc-tablo/

 3. Bu karşı açıklamayı yazanlar eğer gerçekten bizim hocamıza intisaplı iseler yazık diyorum. 3 çeşit mürid vardır : 1) Müridi mutlak : Hocasına güvenen ve mutlak itaat eden yani gerçek mürid 2.) Müridi mecazi : Görünüşte hocasına intisap ettiğini söyleyen fakat kendi aklını ve nefsini beğenip hocasının sözünü dinlemeyen 3.) Müridi mürted : Hocasının sözünü dinlemediği gibi hocasını eleştiren ileri geri konuşan ve malesef bağlantıyı kopartmış dönek mürid.
  Yani tavsiyem hocamızın sözünü dinleme iradesini gösteremiyorsanız bari eleştirmeyin , ileri de hocamızın kararının ne kadar isabetli olduğunu fark edip üzülüp pişman olabilirsiniz.

  Nureddin Hocamızın arkasındayız , pazara kadar değil mezara kadar , saygılar , sevgiler.

 4. s.a doslar allah ganı ganı rahmet eylesın hocaefendı dedelerı sag olsaydı herhalde saglıgı boyunca en çok kızacagı bır bıldırı olurdu torununun yaptıgını doruysa allahını seversenız 13 yönetıcısı uçkurunu çozmus kadın arıyor sen onlara oy ver dıyorsun allah selame versın burda da herkez erkekçe adını soyadını yazsın kı kımler oldugumz bellı olsun selamlar allahım yıne yazıyorum nurettın efendının gönlune ferase versın kı haalardan uzak olsun amın.

 5. serdar bahadıroğlu

  ben iskenderpaşalıyım ve oyum MHP ye

 6. Ak parti içindeki çakal takımının korktuğunun bir göstergesidir bu bi çare yalan yalnış açıklamalar cemaat bir bütün halinde ilk açıklamaya sahip çıkacaktır ve gerekeni hakkıyla yapacaktır. bu acizliğe ve yalan habere sarılacaklarını hiç düşünmezdim hala diri ve iriyiz. hamdolsun vakitte ismailağayla ilgili açıklamaya yalan haber uydurmuştu bu kadar ucuz yapılmaz bu iş bu dünyadaki kağıt parçasına ahiret satılmaz

 7. yorum yazmakta birbirleriyle yarışan sevgili derviş kardeşler, bu kadar hakaret ve küfür benzeri lafları hangi hatmede yada rabıtada öğrendiniz?bu kadar zikir ve tesbihat sizi ancak bu noktaya mı getirdi? şu yorumları bir analitik kritik edin bakalım ne not vereceksiniz?

 8. kim olduğunu tahmin ettiğim kişilerden gelen bu pervasızca açıklamayı esefle kınıyorum unutmayın ki bu cemaat hala ve her zaman partiler üstüdür ve öyle devam edecektir biz hiç bir parti yada parti başkanına biat etmedik etmeyizde biz ALLAH için sn:M. NUREDDİN COŞAN hocaefndiye intisab ettik ve öylede devam edecektir Bİ İZNİLLAH bu açıklamayı yapan kişilerin korkusu aziz milletim yada sevgili ülkem değildir onlar kaymaklarının gitme korkusu içindedirler ve acziyet içindedirler unutmayalın ki 1 mart tezkeresinde de sevgili hocam kuru kalabalıkla zıt düşmüş ve hayır demiştir kısa vade de sakıncalı gibi gözüken durum ilerde menfatimize dir demiş ama şimdi ki gibi her kez eleştirmiş tir bu karar sonucu komşularla sıfır sorun politikası çıkmış ve meyvelerini vermeye başlamıştır değerli kardeşlerimizin bilgisine arz eder herkezi aklını kullanmaya davet ederim

 9. Gülüp geçiyorum böylelerine, Allah akıl fikir versin, facebooku takipetsinler, esad efendinin duruşuyla nureddin efendinin duruşunun aynı olduğuyla ilgili bir sürü belge var. Çelişki var demek çelişki olduğunu göstermez bunu ispat etmek gerekir.Çamur at izi kalsın hesabı yapıyorlar. Zaten sitedeki yorumlara bakınca iskenderpaşalıların çoğunun hocalarına itaat ettiği anlaşılıyor. Bu bir yalan haber, kaldırılmazsa site yöneticileri de yalana ortak olmuş, destek olmuş olurlar. Allah yalancılara da onları destekleyenlere de lanet etsin

 10. Cihangir YALDIZ

  Yazının başlığında yaptığınız düzeltme için teşekkür ediyorum… İskenderpaşa basın bildirisiyle ilgili http://www.iskenderpasa.com adresinin ziyaret edilmesini tavsiye ediyoruz.

 11. Cihangir YALDIZ

  Bu kişilerin İskenderpaşa’ya bağlı bir grup olduğunu nereden biliyorsunuz? Her önüne gelenin beyanlarını doğru kabul edip yayınlıyormusunuz?

  Örneğin bende size desemki; Biz AKP liler olarak bu seçimde kendi adaylarımıza değil, HASP oy verileceğini deklare ediyoruz!..

  Siz şimdi bunu akp den basın açıklaması diye yayınlarmısınız? Yayınladığınız haberler sizin yayın ciddiyetinizi ortaya koyar. Bu bildiriyi yayınlayanların İskenderpaşa lı olduklarına inanmıyorum. Sizlerinde habercilik anlayışınızı KINIYORUM. 3

 12. Cihangir YALDIZ

  Bu kişilerin İskenderpaşa’ya bağlı bir grup olduğunu nereden biliyorsunuz? Her önüne gelenin beyanlarını doğru kabul edip yayınlıyormusunuz?

  Örneğin bende size desemki; Biz AKP liler olarak bu seçimde kendi adaylarımıza değil, HASP oy verileceğini deklare ediyoruz!..

  Siz şimdi bunu akp den basın açıklaması diye yayınlarmısınız? Yayınladığınız haberler sizin yayın ciddiyetinizi ortaya koyar. Bu bildiriyi yayınlayanların İskenderpaşa lı olduklarına inanmıyorum. Sizlerinde habercilik anlayışınızı KINIYORUM. 1

 13. Bu adamlar sahte şeyh ve kadın dolandırıcısı Halid Yaşar Mutlu’nun kuklalarıdır. Esad hocamızın ölümünden on yıl sonra ortaya çıkan ve geldiği yerde “mahalle delisi” olarak bilinen bu adamın ve kuklalarının açıklamalarına itibar etmeyiniz.

 14. Cihangir YALDIZ

  Bu kişilerin İskenderpaşa’ya bağlı bir grup olduğunu nereden biliyorsunuz? Her önüne gelenin beyanlarını doğru kabul edip yayınlıyormusunuz?

  Örneğin bende size desemki; Biz AKP liler olarak bu seçimde kendi adaylarımıza değil, HASP oy verileceğini deklare ediyoruz!..

  Siz şimdi bunu akp den basın açıklaması diye yayınlarmısınız? Yayınladığınız haberler sizin yayın ciddiyetinizi ortaya koyar. Bu bildiriyi yayınlayanların İskenderpaşa lı olduklarına inanmıyorum. Sizlerinde habercilik anlayışınızı da KINIYORUM.

 15. herkes haddini bilsin İskenderpaşa başlğı altında tek açıklama, bildiri, emir vs. sadece ve sadece http://www.iskenderpasa.com adresinden yapılabilir ve güncel tek açıklama ”Aklını Kullan”dır eğer ki insanlar kendi fikirlerini paylaşacaklarsa bunu şahsi isimleri üzerinden yaparlar. sizide yayıncılık ilkelerine saygılı olmaya davet ediyorum.

 16. bu yazıları yazanları esefle kınıyorum ALLAH(cc) havale ediyorum ALLAH(cc) İSLAH ETSİN eğer islahları mümkün değilse kahr-ı perişan etsin eminim bu grup değil tek bir çıkarcı uşağın işidir
  bizim cemaatimizin lideri önderi MUHARREM NUREDDİN COŞAN EFHZ LERİDİR
  BİZİM CEMAATİMİZİN PARTİSİ SAĞDUYU PARTİSİDİR http://www.sagduyu.org
  resmi sitemiz http://www.iskenderpasa.com
  radyomuz akra dır
  bunun dışındaki herşey safsatadır yalandır hainliktir şerefsizliktir ……
  emir gayet açıktır oyumuzla bozkurtlara yol vereceğiz oy vereceğiz aklımızı kullanacağız

 17. MUHARREM NURETTİN COŞAN HOCAMIZI CANI GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUZ.SÖYLENENLERİN AKSİNE ÇOK BÜYÜK BİR ÇOĞUNLUĞUZ.

 18. Site yetkilileri; Başlığı değiştirdiniz ama link aynı, bu nedenle facebook’ta paylaşıldığında 2. basın açıklaması diye yayınlanıyor. Yanıltıcı olabilir! Bildiriyi kaldırmanızı rica ediyoruz.

 19. Habercilikte kaynak önemlidir. Grubun resmi web sitesi ve yayın organlarından doğrulamadan haberi yayınlamak yakışmamış! İşinizi biraz daha ciddiye almanız gerekir. Bildiriyi kaldırmanızı rica ediyoruz!

 20. Sitenizde asıl grubun çıkışını, Nureddin Coşan Hocaefendi’nin açıklamasını göremedim. Asıl açıklamayı koymadan, ismini bile açıklamaya cesaret edemeyen birilerinin uyuduruk açıklamasına yer vermenizi kınıyorum.

 21. esad coşan’ın ve muhammed zahid kotku hazretlerinin şanına yakışan bir bildiri yayınlamışlardır.
  muhammed zahit ve esad coşan refah gemisinin kurucuları arasındadır. lakin erbakan’in yaptığı hatalar bu ikisini refaha küstürmüş. zahid efendi’nin ikazını dinlemeyen kişiler zarar görmüşlerdir. esad coşan da ciddi eleştiriler getirmiştir erbakan’a. iskenderpaşa cemaatinin partiler üstü olması gerekirken mhp’ye oy vereceğiz demesi saçma idi zaten.

 22. Sosyal medyanın denetleyicisi yok tabi yazan yazana!

  Bu küstah bildiriyi yazan güruhun imzası yanlış olmuş düzeltelim:
  Bir Grup İskenderpaşa Bağlısı
  değil de
  Bağsızı demek lazım!

 23. pardaon siz, iskenderpaşa turizm şirketinden bir grup musunuz.

 24. bu kadar cesur ve emin açıklama yapanlardan isimlerini de yazmalarını beklerdik.
  iskenderpaşa cemaatinin resmi yayın organları bellidir. bu açıklama ise “çakma” ve “fitne”dir.

 25. asılsız söylentileri “haber” yapmanız çok gereksiz.. büyük kesim kabullenmemiş-miş.. yazık ya, her kim yaptıysa kendini kandırmış, milleti de kandırmaya çalışıyor.. İkilik ve fitne çıkarmaya çalışıyor, yazık..

 26. Bugünü anlamak için dünü hatırlamak lazım.. Bu bağlamda Nureddin Coşan’ın ne yapmaya çalıştığını anlamak için aşağıdaki haber ve makale olayı özetler niteliktedir..

  http://www.medyaokuryazar.com/nureddin-cosan-ne-yapmaya-calisiyor
  http://www.dusunuyoruz.com/yerinden-oynayan-taslar-bozulan-oyunlar/

 27. Rumuz dogru soz

  BIr grup iskenderpasa baglisi mi? yoksa Bir grup oyunlari bozulmus kimseler mi????????

 28. Arkadaslar, bu tip asilsiz haberlere inanmayin. Birkac kisinin bir araya gelip de soyledigi seyler bunlar. Resmi gorus icin Sertec kardesin de dedigi gibi http://www.iskenderpasa.com websitesine bakmak lazim.

  Hayirli Cumalar…

 29. Ab-ı pake ne zarar, vakvakai kurbağadan?

 30. Bu açıklama çok küçük bir grup tarafından yapıldığı bellidir…
  Kimi temsilen yapıldığı da belli değildir…
  Bunu İskenderpaşa’dan 2 açıklama şeklinde yayınlamak da yanlıştır.
  Başlık farklı olmalıdır; aksi halde yalan haber olur…
  İskenderpaşa cemaatinin internet sitesi http://www.iskenderpasa.com‘dur.
  Bunun dışındaki açıklamalar münferittir, ferdi açıklamalardır…
  İskenderpaşa cemaatinin genelinin açıklamaları değildir…

 31. Peki neden bu açıklama İskenderpaşa cemaatinin sitesinde veya cemaatin radyosu Akra FM de yer almıyor? Güldürmeyin adamı… Beğenmeyen kendine yeni bir cemaat/lider bulsun, bu cemaatin lideri Nureddin Coşan’dır, üçbeş kendini bilmez değil… vesselam…

 32. bu açıklama tamamen yanlış ve asılsızdır. Grubun neredeyse tamamı ilk açıklamayı kabullenmiş ve oyunu “Aklını Kullan”arak verecektir. Gerisi boş lafdan ibarettir…

 33. grubun resmi web sitesi
  http://www.iskenderpasa.com dur.
  bu haber gerçekçi görünmüyor.

 34. üç-beş kişinin sözlerini basın açıklaması diye yaymanın neresi doğrudur bilmiyorum.

  • Şer güçleri boş durmuyor.

  • koca bir camiaya nurettin bey ancak bu kadar zarar verebilirdi.Gönül dostu kardeşlerim. sağduyu partisi DİYE BİR PARTİ Mİ VARMIŞ?!!!!.Rahmatli Hocamın seni çok seviyorum diye vefatından iki ay önce telofonda konuştuğum ve çok seven birisi olarak diyorum ki:Nurettin bey bu camiaya yazık etmeyin. Hiç kimse sizin sözünüzü vahiy olarak algılayacak zannetmeyin.Siz işinize bakın!!!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir