Perşembe , 26 Mayıs 2022

İstanbul Tiyatro festivali İFEST ile İpad ve İphone’da!

 

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 18. İstanbul Tiyatro Festivali’nin sponsorluğunu üstlenen Aygaz, Opet ve Tüpraş, teknolojiyle etkinliklerin kamuoyuna daha yaygın bir şekilde duyurulmasını sağlıyor.

İstanbul, 11 Mayıs 2012 – Koç Holding Enerji Grubu şirketleri, kültür ve sanatın günümüzde hızla yaygınlaşan sosyal medya üzerinden kitlelere ulaşmasına katkıda bulunmak amacıyla yayımlanan ücretsiz kültür sanat tablet dergisi iFest’in, 18. İstanbul Tiyatro Festivali için hazırladığı özel sayının sponsorluğunu üstlendi. Deneyimli gazeteci ve yazarlarca hazırlanan iFest’de, 9 Mayıs Çarşamba akşamı düzenlenen açılış töreniyle başlayan 18. İstanbul Tiyatro Festivali için “iFestTiyatro” adında özel bir sayı hazırlandı.

Koç Enerji Grubu şirketlerinin desteklediği “iFestTiyatro”, İstanbul Tiyatro Festivali’nin tüm programına detaylı yer vermenin yanı sıra oyuncu ve yönetmenlerle söyleşilere ve eleştiri yazılarına yer veriyor. İstanbul Tiyatro Festivali’ne özel olarak hazırlanan sayı, iFest’in binlerce takipçisine bilgilendirme mesajıyla ulaştırılıyor.

Kullanıcılar iFest ile festivaller, etkinlikler ve sanatçılar üzerine özel metinler okurken, müzik dinleyip video izlemenin yanı sıra aylık etkinlik programlarını da en pratik biçimde inceleme fırsatı buluyor. Türkçe ve İngilizce yayımlanan ‘mobil kültür sanat rehberi iFest’ ile sadece Türkiye’deki değil dünyadaki bütün önemli sanat etkinlikleri ile festivaller de takip edilebiliyor.

iFest’in ‘online sayfaları’ ise etkinliklerden sıcak haber, söyleşi ve videolarla taze bir bilgi kaynağı olarak sanatseverlerin ‘her an’ yanında bulunuyor.

İstanbul Tiyatro Festivali perdelerini 18. kez açıyor

Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, Opet ve Tüpraş’ın sponsorluğunda İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 18. İstanbul Tiyatro Festivali 10 Mayıs–5 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Yurtdışından 5, Türkiye’den 40 tiyatro ve dans topluluğunun, 100’ü aşkın gösteriyle sahne alacağı 18. İstanbul Tiyatro Festivali’nin bu yılki teması “Özgürlükler-Sorgulamalar” olarak belirlendi.

Bu kapsamda, insan haklarından göçe, savaştan şiddete insan yaşamını etkileyen konu ve olayların irdeleneceği İstanbul Tiyatro Festivali bu yıl çok özel bir performansa da ev sahipliği yapacak. Dünyaca ünlü çağdaş sanatçı Kutluğ Ataman, İstanbul Tiyatro Festivali için ürettiği, “SILSEL, Türkiye’ye yazılmış mektuplar” adlı projesi kapsamında; Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nda 7’den 70’e herkesi, hayalindeki gökyüzünü oluşturmaya davet edecek. Kutluğ Ataman’ın projesi 12 Mayıs–5 Haziran tarihleri arasında devam edecek.

Aygaz hakkında

Koç Topluluğu’nun enerji sektöründe faaliyet gösteren ilk şirketi olan Aygaz, Türkiye’nin 7. büyük sanayi kuruluşudur. Aygaz, ana faaliyet alanı sıvılaştırılmış petrol gazı (LPG) ticaretinden, elektrik ve doğal gaza uzanan zengin iştirak portföyüyle Koç Holding Enerji Grubu bünyesindeki akaryakıt ve rafineri dışında kalan enerji şirketlerini şemsiyesi altında toplamıştır. Kurulduğu 1961 yılından bu yana Türkiye’de LPG (Likit Petrol Gazı) sektöründe liderliğini sürdüren Aygaz; LPG’nin otogaz, tüpgaz ve dökmegaz olarak dağıtımının yanı sıra gaz aletleri üretimi ve satışını da gerçekleştirmektedir. 81 ilde 3.800 tüpgaz bayisi ve otogaz istasyonu ile hizmet veren Aygaz ayrıca, 26 ülkeye gaz aletleri ihracatı yaparak, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika pazarlarında da faaliyet göstermektedir. Aygaz tüpü her gün 100 binden fazla eve ve işyerine girmekte, 1 milyona yakın araç Aygaz’ın otogaz ürünü Aygaz Euro LPG+ ile yolculuk yapmaktadır. Aygaz merkez, tesisler ve bayiler olmak üzere 15 binden fazla personel ile yarım asırdır Türkiye’nin dört bir köşesinde hizmet vermektedir.

Opet Hakkında

Kuruluşundan bu yana hep ilklere imza atan OPET, sektörde ‘ilklerin, teklerin ve enlerin markası’ olarak biliniyor. 98 oktan kurşunsuz benzini Türkiye’ye ilk kez getiren ve Ultra Euro Diesel motorini Avrupa’dan önce Türk tüketicisinin kullanımına sunan OPET, KALDER Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi’ne göre altı yıldan bu yana müşteri memnuniyetinde lider olan ve ‘Üstün Hizmet Ödülü’ alan tek akaryakıt dağıtım şirketidir. Sektörde son 10 yıldır pazar payını istikrarlı bir biçimde artıran tek akaryakıt dağıtım şirketi olan OPET, aynı zamanda 1.076.318 metreküp’le sektörde en yüksek depolama kapasitesine sahiptir. Akaryakıt şirketleri arasında en teknolojik altyapıya sahip şirket olan OPET, çok sayıda faydayı bir arada sunan tek entegre kredi kartı olan OPET World Card’ı pazara sunmuştur. Tüpraş’ın ortağı olduğu tek akaryakıt dağıtım şirketi olan OPET, THY-OPET ortaklığıyla THY’nin Türkiye’deki tek jet yakıtı tedarikçisidir. Yeni ürün ve hizmetleri, hızla gelişen istasyon ağı, Temiz Tuvalet Kampanyası, Yeşil Yol Projesi, Örnek Köy Projesi ve Tarihe Saygı Projesi ile sosyal sorumluluk yaklaşımıyla da sektörün farklılık yaratan kuruluşudur. OPET’in SUNPET markası ile birlikte 1289 istasyonu bulunmaktadır.

Tüpraş Hakkında

Ülkemizin rafinaj sektöründeki lider kuruluşu Tüpraş, İzmit, İzmir, Kırıkkale ve Batman’da bulunan dört rafinerisinde yıllık 28,1 milyon tonluk ham petrol işleme kapasitesi, taşımacılıktaki Bağlı Ortaklığı Ditaş ve akaryakıt dağıtım sektöründeki iştiraki Opet’le birlikte ülkemizin öncü, Avrupa’nın yedinci, Dünya’nın yirmi dokuzuncu büyük rafineri şirketidir. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın 12 Eylül 2005 tarihli kararıyla, Tüpraş tarihinde büyük değişim tetiklenir, Koç Topluluğu 26 Ocak 2006 tarihinde Hisse Satış Sözleşmesi’ni imzalayarak hisse devrini gerçekleştirdi. Koç Topluluğu’na katılmasıyla Tüpraş’ta üretim verimliliğinden çevre düzenlemelerine, iş güvenliğinden teknolojik gelişime uzanan bir dizi yeni uygulama hayata geçirilerek kamunun sorumluluk anlayışı, özel sektörün dinamizmiyle birleştirildi. Tüpraş rafinerilerinde en yeni teknolojiye sahip modern ünitelerin devreye alınmasıyla, çevre sağlığı açısından son derece önemli olan yurtdışı piyasalarda geçerli standartlardaki akaryakıt üretimine geçildi. 2014 yılında devreye alınacak Fuel Oil Dönüşüm yatırımıyla, daha temiz bir çevre için düşük kükürtlü ve daha yüksek kalitede motorin üretimi ve yüksek oktanlı benzinde yüksek üretim kapasitesi sağlayarak dönüşümde dünya sıralamasında ilk sıraya yükseliyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir