Pazartesi , 27 Haziran 2022

İstanbul Üniversitesi Sözlük Açılıyor!

İstanbul Üniversitesi öğrencileri tarafından kurulan, dinamik ve yenilikçilik iddiasıyla mecraya atılan sözlük, hedefini ”Türkiye’nin en nitelikli sitelerinden biri olmak ”olarak belirledi.

21 Eylül’ de yayın hayatına başlayacak olan İU sözlük, kullanıcılarına özgür, farklı, keyifli ve öğretici bir ortam vaad ediyor. Daha önce görülmemiş özellikler barındıran site, gerek formatıyla gerekse de bilgiye kaynak olma konusundaki hassasiyetiyle, açılıştan itibaren kullanıcılarını memnun etmeyi amaçlıyor.

“Her kafadan ayrı söz” sloganıyla yola çıkan ve İstanbul Üniversitesi’nin özgür ortamının internet üzerinde adeta bir simülasyonunu yaratmayı hedefleyen sözlük, yönetim hiyerarşisi ve kadrosu ile iddialı. Daha önceleri birçok sözlükte yazarlık ve yöneticilik yapmış kişilerden oluşan yönetim kadrosunda “uzmanlık” ve “özel yetki” gibi yetkilendirmelerin uygulanacak.

İU Sözlük, en çok format ve Türkçe’nin doğru kullanımı konusunda iddialı. Sözlüğü kuran gençler, çalışmalarını “İstanbul Üniversitesi adına yakışır bir interaktif platform oluşturuyoruz. Yazarlarımız sosyal ağlarla iç içe, bilgi dolu bir gündem takibi sağlayacaklar İU Sözlük sayesinde. Amacımız hayatın ve bilginin paylaşımını en keyifli ve en özgür hale getirmek” şeklinde özetliyor.

Daha önce diğer sözlüklerde bulunmayan özellikleriyle yazarlarını sosyal ağlarla paylaşım içine sokan, interaktif ve samimi bir sözlük ortamı surmak iddiasındaki İU sözlük, 21 Eylül’de açılmaya hazırlanıyor.

http://www.iuusozluk.com

Hakkında biradetbeyfendi

İstanbul Üniversitesi Sözlük Moderatörü/ Uludağ Sözlük Yetkilisi/ Ekşi, İtü ve envai çeşit sözlük yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir