Cumartesi , 28 Mayıs 2022

İtü Sözlük Gişe çılgınlığı!

Yazarlarına şimdiye kadar birçok hediye dağıtan sözlük yönetimleri, yazarlarını bir nebze daha mutlu etmek için hediyelerine devam ediyor. İtü Sözlük’ü diğer sözlüklerin bu anlayışından farklı kılan bir yönü ise üyelerinin ” şansına ” güvenmesi gerekiyor… Çünkü her ay yüze yakın  yazarına sinema bileti dağıtan İtü Sözlük, bu işi ciddiyetle yaparken yazarlarına da keyifli vakitleri armağan ediyor.

İtü Sözlük Gişe’yle yakından ilgilenen İtü Sözlük admini wondrous’un bu ilgisi yazarları memnun etmekle birlikte kazandıkları biletlerle her ay sinemayı yakından takip etme fırsatı yakalıyorlar. Biz de, şimdiye değin 700 yazara ulaşan İtü Sözlük Gişe’yle ilgilenmeden edemedik ve yazarlarının da merakla okuyacağı birkaç soruyu İtü Sözlük’ün medarı iftiharı, radiance‘e sorduk.  Cevaplarında yakın zamanda İtü sözlük yazarlarını bekleyen sürprizlerden de bahsetti…

İtü Sözlük Gişe nedir?  Ne zamandır faaliyet gösteriyor? Fikir kimden çıktı?

İTÜ Sözlük Gişe, Mars Entertainment Group ile Şubat 2012’de ortaklaşa hayata geçirdiğimiz, İTÜ Sözlük üyelerinin sinema bileti kazanmalarını sağlayan bir alt sitemizdir. Fikir iş geliştirme ekibimizden topluca çıktı diyebilirim.

Şimdiye kadar kaç sözlük yazarı İtü Sözlük Gişe’den bilet kazandı?

Her ay 100 kullanıcımız davetiye kazanıyor. İlla ki birden fazla kazanan kişi olmuştur ancak 700 diyebiliriz aşağı yukarı.

Davetiye kazanan yazarlar neye göre belirleniyor ?

Kullanıcılar gelecek ay vizyona girecek olan filmlerden favorileri olan filmlere oy veriyorlar. Birinci gelen filme oy vermiş olan 50, ikinciye 30 ve üçüncüye 20 kişi bilet kazanma şansına erişiyor. Kimlere verileceği ise basitçe verilen toplam oy sayısı /50-30-20 şeklinde belirleniyor. Bunun dışında kazanmayı sağlayacak herhangi ekstra kriter yok.

Ne zamana kadar devam edecek, hedefler nedir ?

Şu an için devam ediyor, bitişine yönelik herhangi plan veya görüşmemiz yok şimdilik. Önümüzdeki yıl için “Gişe” kullanıcıya yönelik fayda sağlayacak daha fazla proje geliştirmeye çalışacağız. Bir tanesi daha çok yakında gelmek üzere ancak şimdilik sürprizi bozmayayım.

Hakkında biradetbeyfendi

İstanbul Üniversitesi Sözlük Moderatörü/ Uludağ Sözlük Yetkilisi/ Ekşi, İtü ve envai çeşit sözlük yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir