Pazartesi , 27 Haziran 2022

İtü Sözlük Yazarlarına Para Dağıtıyor!

“İtü Sözlük Arena” projesiyle  radikal bir karar alan İtü Sözlük yönetimi, yazarların entry’lerini yarıştırarak onlara “groupon para” ödülü verecek…

Yazarlar önce kendilerine ekip kurarak entry girecekler. Ardından entry’lerin aldığı artı puanlara göre yarışmanın sonuçları belirlenecek. En çok artı oy alan entry ekibi paraları kaparken, diğerleri de çeşitli miktarlarla ödüllendirilecekler.

Sözlükte büyük tartışmalara neden olan proje, önümüzdeki günlerde getireceği sonuçlarıyla şimdiden merak odağı oldu. Firmaların sözlüklerle anlaşarak yaptığı kampanyalarla, katılımcı projeler üreterek viral reklam yapması da kâr olarak sayılıyor ve reklam amacına ulaşmış oluyor.

İtü sözlük İtü Arena’yla ilgili detaylı açıklamayı şu şekilde yazarlarına duyurdu:

” itü sözlük arena, groupon işbirliğinde hazırlanmış, itü sözlük yazarlarının yazdıkları girilerle yarıştığı bir platformdur.
www.itusozluk.com/arena/

itü sözlük ve groupon işbirliği ile arena’da itü sözlük yazarları her ay, kurdukları takımlar ile bir yarışa girecektir. her haftanın sonunda, yazarların girilerine verilen artı oylar hesaplanarak kazanan takım üyelerine ödül verilecektir. her ayın ilk 3 haftası elemeler, son hafta ise final uygulunacaktır.

sezonlar ve takım kurma

sezonlar her ayın ilk pazartesi günü başlar, aynı ayın son pazar günü sona erer. her sezon 4 haftaya ayrılmıştır. haftalar pazartesi günleri saat 00:00’da başlar, takip eden pazar gecesi 23:59’da sona erer.

her sezon başlangıcından önce duyurulacak birkaç gün transfer dönemi olarak adlandırılır. transfer döneminde kullanıcılar takım yaratabilir, takımlara kullanıcı davet edebilir, yaratılmış takımlara katılmak için takım kaptanına istek gönderebilirler. bir takım en az 3, en fazla 5 yazardan oluşabilir. takımların transfer dönemindeki kadrolarından takımı kuran kişi sorumludur. transfer dönemi sonunda minimum 3 kullanıcıya ulaşamayan takımlar otomatik olarak silinirler. sezon başladığında takım kadroları kilitlenir ve yazarlar katıldığı takıma sezon sonuna kadar bağlı kalmak zorundadır.

puanlama

eleme haftaları: her sezonun ilk 3 haftası eleme haftasıdır.

sezon içerisinde her hafta boyunca, takım üyelerinin o hafta içerisinde yazdığı girilerle topladığı artı oylar birleştirilerek takım puanı bulunur. en yüksek puana ulaşmış takım hafta bitişinde haftanın birincisi ilan edilir ve takım üyeleri ödüle hak kazanırlar.

aynı takım içerisindeki yazarların birbirlerine verdiği oylar değerlendirme dışı tutulacaktır.

final haftası: her sezonun son haftası final haftasıdır. eleme haftalarını birincilikle kapatan takımların üyeleri final haftasında bireysel, yalnızca kendi yazdıkları girilerin oyları üzerinden yarışırlar ve birinci olan ayın galibi sayılarak büyük ödüle hak kazanır.

ödüller

eleme dönemi ödülleri: haftayı lider kapatan takımın üyeleri kendi aralarında eşit olarak 750 groupon para ödülü paylaşır. (takım 5 kişiden oluşuyorsa, her üye 150 groupon para kazanır, takım 3 kişiden oluşuyorsa 250 groupon para kazanır.)

final haftası ödülü: final haftasında birinciliği yakalayan yazar 1000 groupon para ödülü kazanır.

ödül kazanan yazarların ödüllerini kullanabilmesi için için groupon’da, itü sözlük’e üye olduğu mail ile bir hesap sahibi olması gereklidir. ödüller bu hesaba otomatik olarak yüklenecek ve kazanan kullanıcıya mesajla bilgi verilecektir.

kazanan yazarlar, hesaplarına yüklenecek groupon para ile groupon’da istedikleri gibi alışveriş yapabilirler. 1 groupon para 1 tl değerindedir.

itü sözlük arena’ya extra üzerinden veya www.itusozluk.com/arena/ adresinden ulaşabilirsiniz. “

Hakkında biradetbeyfendi

İstanbul Üniversitesi Sözlük Moderatörü/ Uludağ Sözlük Yetkilisi/ Ekşi, İtü ve envai çeşit sözlük yazarı.

One comment

  1. Yazarlarına bu kadar para dağıtan itü sözlük’ün moderatif ve hukuki işlemler için ne kadar masraf yaptığını düşünemiyorum. Moderasyon ve hukuk ekibi oldukça şanslı olmalı. Yakın zamanda moderatörleri görevden ayrılmış olan Ekşi sözlük örnek almalı. Görev yapanlar böyle elde tutuluyor demek ki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir