Cumartesi , 28 Ocak 2023

JCI Türkiye, Türkiye’nin 10 başarılı Genci’ni bulmak için 17’nci kez TOYP projesini hayata geçirdi.

Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından Genç Liderler ve Girişimciler ( JCI ) Derneği ( Junior Chamber International ), bu yıl 17’inci kez gerçekleşen (Ten Outstanding Young Persons) “Türkiye’nin 10 Başarılı Genci Ödülleri” sahiplerini buldu.

JCI Türkiye tarafından JCI İstanbul’nun ev sahipliğinde İstanbul Bilgi Üniversitesi ‘nin ana sponsorluğunda Global Girişimcilik Haftası içerisinde 17 Kasım 2011 tarihinde Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Salonu’nda görkemli bir tören ile Türkiye’nin 10 başarılı genci ödüllendirildi.

Ödül süreci, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve belirlenen 10 farklı kategoride tasarı aşamasını geçerek hayata geçirilmiş bir projesi  olan, bu proje ile kendine ve çevresine pozitif katkı sağlayan 18 -40 yaş arası gençlerin başvurularının alınması ile başladı..  Aranan kriterler bunlarla da sınırlı kalmadı, ödüle başvuran projelerin hem buluş hem girişimcilik özelliğinin yanı sıra hem de anlamlı bir hikâyesi olmasına dikkat edildi. Değerlendirmeler ise, her biri kendi alanında uzman profesyoneller ve akademisyenlerden oluşan tarafsız ve bağımsız jüri komiteleri tarafından gerçekleştirildi.

 

10 farklı kategoride Türkiye’nin en başarılı on genci seçilenlerden; Tolga Tatari (İş Dünyası, Ekonomi ve/veya Girişimcilik ) , Leo Süren Halepli (Siyaset, Hukuk ve Kamu Yönetimi ) , Güray Kaya (Bilimsel Önderlik), Cem Vardarcı ( Kültürel Başarı), Ceren Öztulca (Çevre Korumacılığı ve Ahlaki Önderlik ) , Mustafa Dalcı (İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı ), Bener Erkorur (İnsanlığa ve Gönüllü Kuruluşlara Hizmet ) , Hatice Altuğ (Fen ve Teknik Gelişme ), Fuat Sami (Kişisel Başarı) , Aydoğan Özcan (Tıbbi Yenilik ve Buluşlar ) 2012 JCI Dünya Kongresi’nde Tapei / Taiwan’da Dünya’nın en başarılı genci olmak için ülkemizi temsil edeceklerdir.

 

Şafak Pavey, duygulandırdı.

 

2010 yılında Türkiye’nin en başarılı gençlerinden biri seçilen Şafak Pavey, 2011 yılında Belçika’da yapılan JCI Dünya Kongresi’nde Dünya’nın en başarılı gençlerinden biri seçildi. Pavey, JCI Dünya Kongre’sinde ülkemizi gururlandırırken yaptığı konuşmada da olduğu gibi yine dinleyicileri duygulandırırken ülkemizden tekrar Dünya birincisi çıkarma dileklerinde bulundu.

Hakkında Tolga Kayasu

Eğitim Danışmanı, Halkla ilişkiler Çalışanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir