Kablosuz SD Kart okuyucu: Kingston MobileLite Wireless [İnceleme]

Veri depolamanın daha da önem kazandığı günümüzde, test merkezimize ulaşan Kingston MobileLite Wireless kart okuyucuyu sizlerle paylaşmak istedik.

Kingston MobileLite Wireless’ı mobil bir depolama birimi olarak düşünebilirsiniz. Kablosuz ağ üzerinden veri paylaşımına imkan tanıyan Kingston MobileLite Wireless, akıllı telefonlarınız ve tabletleriniz için yük haline gelen ve hafızasını dolduran dosyaları arşivlemenize de yardımcı oluyor.

Şimdi Kingston MobileLite Wireless’ın yapabileceklerine tek tek göz atalım.

 • Mobil cihazlarınızdaki verileri saklayabilir ya da mobil cihazınız için harici hafıza olarak kullanabilirsiniz.
 • Sadece SD kart değil, USB belleklerinize de mobil cihazlarınızdan ulaşabilirsiniz.
 • Aynı anda 3 kişi ile verilerinizi paylaşabilirsiniz.
 • SD kartta yer alan fotoğraflarınızı bu cihaz aracılığıyla Facebook ve Twitter’da paylaşabilirsiniz, e-postanızda yedekleyebilirsiniz.
 • Acil durumlarda mobil cihazınızı şarj edebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi Kingston MobileLite Wireless birçok şeyi yapmanıza olanak sağlıyor.

MobileLite Wireless_MLW221_hr_26_04_2013 00_58

Peki, Kingston MobileLite Wireless nasıl kullanılıyor?

Kingston MobileLite Wireless’ın kutusundan cihazımız, micro SD kart adaptörü, veri kablosu çıkıyor. İlk kullanımdan önce bilgisayarınızdan cihazı şarj etmeniz gerekecektir. Yaklaşık bir saatlik bir şarj sürecinin ardından cihazı kullanmaya başlayabiliriz.

Cihazımızı açmak için power tuşuna 3 saniye basılı tutmamız gerekiyor. Cihaz açıldıktan sonra bir müddet kendi ağını kurması için bekleyeceğiz. Ağ kurulduktan sonra, cihazımızı mobil cihazlarımızla bağlamaya sıra geliyor. Bunun için, cihazımızın türüne göre Google Play veya AppStore’dan cihazın mobil uygulamasını indirmemiz ve mobil cihazımıza kurmamız gerekiyor.

Kingston MobileLite Wireless mobil uygulaması nasıl kullanılır – Sosyal Asistan

Uygulamayı kurup mobil cihazımızla Kingston MobileLite Wireless’ı eşleştirdiğimizde SD Kart ve USB belleği takıp, verilerimize kapsama alanında bulunan her yerden erişebiliriz. Aynı anda üç cihaza birden yayın yapabilen Kingston MobileLite Wireless ergonomik yapısı ile de dikkat çekiyor.

Mobil cihazlarımızdan Kingston MobileLite Wireless’a bağlandığımızda internet bağlantımız Kingston MobileLite Wireless’ın ağ bağlantısı oluyor. Peki, interneti kullanmaya devam edebilir miyiz? İşte bunun için, mobil uygulamada yer alan Ayarlar>Ağ bağlantısı seçeneğini seçerseniz orada mobil ağları görebilirsiniz. Seçtiğiniz ağa bağlanıp hem Kingston MobileLite Wireless üzerinden depolama biriminize hem de internete girebilirsiniz.

MobileLite Wireless_MLW_iphone_droidtablet_26_04_2013 01_25

Tüm bunları ele aldığımızda, Kingston MobileLite Wireless kısıtlı depolama alanları olan mobil cihazlar için oldukça iyi bir depolama seçeneği olarak görülebilir.

Artıları:

 • Birden çok cihazın erişim kolaylığı
 • USB bellek desteği
 • Mobil cihazı şarj edebilme özelliği
 • Bağlı iken bir başka kablosuz ağa bağlanbilme
 • Kullanım kolaylığı

Eksileri:

 • Uzun şarj süresi
 • Şarjın ömrünün kısa olması

İnceleme Sonucu:

Kingston MobileLite Wireless, kullanım kolaylığı,  özellikleri ve mobil cihazlara getirdiği ekstra depolama seçeneği ile oldukça kullanışlı bir cihaz olarak karşımıza çıktı. Sosyal Medya Haber teknoloji birimi olarak Kingston MobileLite Wireless’ı tavsiye ediyoruz.

Hakkında SMH MAKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir