Çarşamba , 6 Temmuz 2022

Kadın Erkek İlişkilerinde ve Çocuk Yetiştirmede Ödül-Ceza

Uzman Psikolog Evren Hoşrik’in ilk kitabı olan Kadın Erkek İlişkilerinde ve Çocuk Yetiştirmede Ödül-Ceza efil yayınlarından çıktı. Arka Kapağında kitap şöyle tanıtılmıştır.

“Sevgilinizin ya da eşinizin size karşı, ilişkinizin ilk günlerindeki gibi yoğun duygular hissetmesi; çocuğunuzun, uygun olmayan davranışlarından vazgeçmesi nasıl olurdu? Kimilerinin kumar oynamaya ya da balık tutmaya neden tutkuyla devam ettiğini hiç düşündünüz mü? Peki, trafik cezaları kural ihlali yapılmasını neden yeterince engelleyemiyor olabilir? Tokat atma, ağza biber sürme gibi fiziksel şiddet ya da küfür etme, bağırma gibi psikolojik şiddet içeren uygunsuz cezalara başvurmanın, cezalandırılan ve cezalandıran birey üzerinde ne denli yıkıcı ve tehlikeli sonuçlar doğurabileceğini biliyor musunuz?

Yazar, bu kitapta, psikolojinin mihenk taşlarından biri olan davranışçı kuramı temel alarak tüm bu ve benzeri sorulara, sınırlarını zorlamadan, yalın ve anlaşılır bir dille yanıtlar sunmaktadır.
Evliliğin aşkı öldürdüğüne mi inanıyorsunuz? Belki de bunu bir daha düşünmelisiniz. Ve yine belki de bu kitabı partnerinizden saklamalısınız… “

Kitap Yurdu:

İdefix

M. Evren Hoşrik kimdir?

      M. Evren Hoşrik, 1980 yılında Ankara’da doğdu. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi D.T.C.F. Psikoloji Bölümü’nde tamamladı. 2005-2007 yılları arasında, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Deneysel Psikoloji Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalıştı. Yüksek lisansını, şu anda doktora eğitimini de sürdürdüğü Ank. Üniversitesi’nde Din Psikolojisi Anabilim Dalı’nda, 2011 yılında Türk Sosyal Bilimler Derneği tarafından yapılan Genç Sosyal Bilimciler Ödülleri yarışmasında mansiyon derecesine layık görülen “Dua ve Plasebonun Siğiller Üzerindeki Etkisi” konulu tez çalışması ile tamamladı.

Askerlik görevini Kayseri Asker Hastanesi’nde psikolog olarak tamamlayan yazar, Türk Psikoloji Dergisi’nde “Duygu Durum Değişimlemelerinin Otobiyografik Bellek Üzerindeki Etkileri” ve Türk Psikiyatri Dergisi’nde “Sünnet Yaşının Erken Boşalma Üzerindeki Etkisi başlıklı, yayınlanmış iki makalenin de yazarları arasındadır. Aynı zamanda, ülkemizde ve İspanya’da flamenko gitar eğitimi alarak, kurucu üyesi olduğu Flamenko Ankara Derneği bünyesinde tutkunu olduğu bu müziğin icrasını ve eğitmenliği de yapmaktadır. “Kadın Erkek İlişkilerinde ve Çocuk Yetiştirmede ÖDÜL-CEZA” adlı ilk kitabı Efil Yayınevi’nden çıkmıştır. Aile danışmanlığı eğitimi de alan uzman psikolog Hoşrik, doktora eğitimi ile birlikte kitap ve müzik çalışmalarına da devam etmektedir.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir