Cuma , 1 Temmuz 2022

Kahveli Kitap, Kütüphaneli Müze

Havaların ısınmasıyla birlikte farklı şeyler yapıp,yeni yerler keşfetmek isteyenler için iki güzel önerim olacak

İlki Üsküdar’da tarihi bir köşkün bahçesinde haziran 2011 tarihinde faaliyete başlayan “KitaplıKahve” kitaplar, dergiler,günlük gazeteler, çay ve kahve ve leziz tatlarla beraber bir modern zaman kıraathanesi

Çok değerli hocaları, yazarları, müzisyenleri ve sanatkarları sık sık ağırlayan,5 binden fazla kitaptan oluşan kütüphanesiyle özel kurşun kalemlerle misafirlerin kitapların kenarlarını yazma, satır altlarını çizme imkanını veriyor.

kitaplıkahve

Kitaplıkahve toplantılarıyla Prof. Dr. Ersin Nazif Gürdoğan ve Prof. Dr. Muhittin Şimşek’i ağırlayan Kitaplıkahve’nin  çok güzel birde bahçesi var.

 

Kitaplıkahve hakkında daha fazla bilgi için: http://kitaplikahve.com/

Kitaplıkahve’yi twitterdan takip etmek için: https://twitter.com/#!/kitaplikahve

 

İkinci önerim ise Ahmet Hamdi Tanpınar Müze Kütüphanesi,Geçtiğimiz  kasım ayında Topkapı Sarayı surları üzerinde yer alan Alay Köşkü’nde açılan Türkiye’nin 4.Müze Kütüphanesi.İki katlı binanın üst katı kütüphane ve müze olarak hizmet verirken, giriş katı “Edebiyatçılar kahvesi”.

Kütüphanede 1000’i aşkın yazar, 8000 kitap mevcut. Edebiyat Müze – Kütüphane ’de 33 yazarın 100’ü aşkın ayrı eşyası-belgesi ve 60 ayrı kurumun verdiği 700’ü aşkın ödüllü kitap var.

Edebiyat kafe’sinde çay– kahve içerek  100’e yakın güncel sanat-edebiyat dergisini okuyabilir veya sohbet edebilirsiniz. Edebiyat Müze – Kütüphane ‘de GES Kitap Satış yerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Yayınları kitaplarının %20 indirimli satışı var.Ayrıca kültür-edebiyat etkinlikleri düzenleniyor.

Ahmet hamdi tanpınar müze kütüphanesi

Ahmet Hamdi Tanpınar Müze Kütüphanesi hakkında daha fazla bilgi ve etkinlikler için:
Ahmet Hamdi Tanpınar Müze Kütüphanesi Facebook Sayfası

edebiyat kafe

 

Hakkında Feyza Aygen

Bibliyoman(Kitapların ve Okumanın tiryakisi :)) Meraklı,İlgili Öğretirken öğreniyor O'ndan hikayesine mutlu son yazmasını diliyor. Saray Bosna Sevgilim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir