Kaşarların Yüzde Doksanı Yarın Kadıköy’de Olacak

Televizyonların bilinen siması Reşat Çalışlar’ın kürtaj yasasına karşı gelenlerle ilgili attığı twitler ortalığı birbirine kattı.

Tartışmaları süren kürtaj yasasıyla ilgili yarın Kadıköy’de yürüyüş yapacak kadınları hedef alarak ; ” yarın, türkiye’deki toplam kaşar miktarının sadece %10’u buzdolaplarında,%90’ı ise kadıköy’de olacak ” twitini attı.

Gelen tepkiler üzerine bu twitini silen  Çalışlar,    “Sözünün arkasında durmuyorsun” diyorlar. İnternet bilinçakışımızı döktüğümüz bir ortam. “Akış” çirkin olursa onu silme hakkımız var. ”  diyerek kendisini savundu.

İlerleyen süreçlerde,  hedef aldığı kesimler hakkında attığı twitleriyle twitter’da hashtag olan Çalışlar, gelen tepkilerin şark mantalitesi olduğunu ileri sürdü.

” Reşat Çalışlar’ ın profil fotoğrafındaki Reşat altınına bakıp da değerli sanmayın. Yok diğerlerinden farkı…” eleştirisi üzerine, başka kesimlere ” salak ” gibi hakaretler eden Çalışlar, kendisine gelen hakaret içerikli twitlerden rahatsızlığını, gelen bu twite yaptığı yorumuyla şöyle belirtti:

” Teşekkür ederim,bugün aldığım negatif eleştiriler içinde en kaliteli olanı bu… Hem sert hem duyarlı hem de hakaret içermiyor. ”

 

İşte Reşat Çalışlar’ın Twitter’ı sallayan o twitleri:

– ” yarın, türkiye’deki toplam kaşar miktarının sadece %10’u buzdolaplarında,%90’ı ise kadıköy’de olacak ”

– “Benim Bedenim Benim Kararım” dalgasından anladığım şu: Bi grup CHP’li kadın,kürtaj konusunu bahane ederek cinsel özgürlük gösterisi yapıyor.”

– Gerçek feminizm,”sen kim oluyorsun da bize kaşar diyorsun” yerine “ne var yani, kaşar da olabiliriz,bu bizim tercihimiz” diyebilmektir.

– ” Soner Yalçın’ın “İran’da da böyle başlamıştı” minvalindeki yazısına falan link vererek AKP eleştirisi yapmaya çalışan düpedüz salaktır.’

Kendisine atılmış bir twite cevaben:

– Teşekkür ederim,bugün aldığım negatif eleştiriler içinde en kaliteli olanı bu… Hem sert hem duyarlı hem de hakaret içermiyor.

– “Sen kim oluyorsun da bize kaşar diyorsun” tepkisi ise şark usulü mahalle polemiğidir,magazin programı düzeyinde bile değildir.”

– “Sözünün arkasında durmuyorsun” diyorlar. İnternet bilinçakışımızı döktüğümüz bir ortam. “Akış” çirkin olursa onu silme hakkımız var.

Sildiği Twitinin Ekran Görüntüsü:
https://twitter.com/burcutimocin/status/209034495154860032/photo/1/large

Hakkında biradetbeyfendi

İstanbul Üniversitesi Sözlük Moderatörü/ Uludağ Sözlük Yetkilisi/ Ekşi, İtü ve envai çeşit sözlük yazarı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir