Kayıp Kardeşi Fırat Çelik’i Facebook’ta Arıyor

Türkiye’de milyonlara yakın kullanıcı kitlesi olan Facebook, binlerce kayıp kişinin de aran nma merkezi haline geldi. Umutlarını Facebook üzerinden arayan ailelerden bir tanesi ise dört aydır kardeşinden haber alamayan Esra Çelik isimli kayıp yakını. Esra Çelik isimli kayıp yakını “Kardeşim bulunacak mı?” sayfası aracılığıyla kardeşini bulma umudunu facebook üzerinden arıyor.

Sosyal Medya’nın büyük bir revaçta olduğu ülkemizde, sosyal arkadaşlık siteleri aynı zamanda, kayıpların arandığı merkez haline de gelebiliyor. Facebook’ta açılan sayfalarda kayıplar aranıyor. Kimisi kızını, kimisi oğlunu ve kimisi de kaybolan anne ve babasını arıyor. Emniyet Müdürlüğü ve çeşitli Güvenlik Güçlerinden haber alamayan ailelerin büyük kısmı umutlarını burada arıyor.

4 AYDIR KAYIP

Bu ailelere örnek bir aile de Ankara’da yaşıyor. Dört aydır çocuklarından haber alamayan Esra Çelik isimli kayıp yakını açtığı “Kardeşim bulunacak mı?” sayfası ile kardeşini bulma umudu ile Facebook üzerinden binlerce kişiden yardım bekliyor. Ankara Eryaman’da 4 ay önce kayıplara karışan 5 yaşındaki Fırat Çelik’in ailesi 24 Haziran akşamı çocuklarını gördükleri ve o tarihten sonra kendisinden hiçbir şekilde haber alınamadığını vurguluyor.

Konu ile ilgili aile ise, aile içerisindeki problemlerden kaynaklı sorunların olduğu, kardeşinin birinci dereceden bir yakınının kaçırabileceği şüphesi üzerinde durduğunu vurguluyor. Aile, İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerin güvenlik güçlerine bilgi verdiklerini ve hala cevap alamadıkları için, böyle bir yola başvurduklarını kaydediyor. Ailenin sosyal paylaşım sitesindeki kayıp ilanı ise şöyle:

Lütfen paylaşın ve paylaştırın Allah rızası için Ben kardeşimi canımı çok özledim. Fırat Çelik benim öz kardeşimdir. Fırat ismindeki 5 yaşında olan kardeşimi gören varsa (Lütfen Allah Rızası için insanlık namına) lütfen en yakın polis yada jandarma karakollarına ya da 0534-643-25-05 ve 0554-843-18-60 numaraya bildirsinler.”

Kaynak: çumrapostası gazetesi

Hakkında serpil

Anadolu University,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir