Cumartesi , 28 Mayıs 2022

Kimdir Bu Güzel Sesin Sahibi

Şu sıralar “Yarım Kalanlara Rağmen” şarkısıyla dillerden düşmeyen Zeynep SAĞDAŞ 9.11.1983 yilinda Ankara’da dogdu.Saint-Benoit Fransiz Lisesi’ni bitirdikten sonra Bilgi Universitesi Sahne ve Gosteri Sanatlari Yonetimi Bolumu’ne girdi,halen ögrenimini sürdürmektedir.

Profesyonel olarak 15 yasindan beri sahneye cikan Zeynep Sagdas, Blues, Soul, R&B, Rock, Pop gibi bir çok türde sarkilar söyledi.Overground müzik piyasasina girmesi ise 2002 senesinde Soner Arica’nin “Askla Oldu” adli Best Of ’ uyla oldu.

Bu albümde Okan Bayülgen, Hakan Altun, Yasar gibi isimlerin yaninda duet sarkici olarak yer aldı. Bunu Akatay Project’in, Avrupanin bir çok ülkesinde piyasaya çikmis olan “Destbedest” adli albümünde Fransizca bir parça seslendirmesi izledi.Melih Kibar,Ercüment Vural ve Fuat Güner (MFÖ) gibi Türkçe müzigin önemli isimleriyle çalisti ve ayni zamanda birçok pop albümünde vokalist olarak yer aldi.

Alem FM,Radio Time ve Power FM gibi radyolarin jingle’larini ve bir çok reklam müzigini seslendirdi.
“Orada Neler Oluyor” adli Tv Programinin müziklerini yapti. Bunun disinda 2007 yazinda Radio Hitmix’te bir numaraya kadar çikan Acele Ask Araniyor adli bir single çalismasi oldu.

Hakkinda paylasim siteleri ve forumlarda sayfalar acildi. Söz ve müzikleri kendine ait olan albumunun repertuarını hazırlamakta ve görüşmelerini sürdürmektedir.

Hakkında Sertan Akkan

Photography, Music, Video, Paint.NET, Online Gaming, Marketing, Wordpress, Microsoft Office, News Writing, Media Monitoring, Fenerbahçe Rebublic, @SertanAkkan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir