Kitap okurları için iOS uygulamaları

iOS işletim sistemine sahip cihazlarınız yani, iPhone, iPad ve iPod Touch içerisinde elektronik kitap okumak hem çok daha zevkli hem de çok daha az göz yorucu olabilmektedir. Nitekim Apple ürünlerinin neredeyse tamamı zamanının son teknolojisini kullanan cihazlar ve son teknoloji ekranlar. Bu da çok daha rahat ve konforlu bir okuma keyfi sunuyor.

İş yalnızca ekran kalitesinde bitmiyor, ayrıca kullanacağınız programın da gerçekten elektronik kitaplar konusunda size doyurucu bir deneyimi sunması gerekiyor. İşte iOS cihaz kullanıcılarının tercih edebileceği hem en popüler hem de en kullanışlı kitap okuma uygulamaları;

1. iBooks

Apple, insanlığın gelişimi için kitapların ne kadar önemli olduğunun farkında. Yine de farkında olduğu tek şey bu değil! Apple ayrıca kitapların iOS cihazlar içerisinde ne kadar rahat okunabildiğinin de farkında. Bu yüzdendir ki elektronik kitap piyasasına cihazlarını ilk kendi mobil uygulaması ile birlikte açtı. iBooks uygulaması bizzat Apple’ın geliştirmiş olduğu bir uygulama. Eğer Epub ve PDF gibi popüler uzantılara sahip olan kitapları okumak istiyorsanız mutlaka ilk tercihiniz iBooks olmalı.

Arka planı renklendirme, yazı boyu ve fontu ayarlayabilme gibi sınırsız özelleştirme özelliğinin yanı sıra son derece kaliteli bir gece modu ve bunun yanı sıra altını çizerek not düşme sistemi kullanıyor. Aslında iPhone veya iPad gibi cihazlarda e-kitap denildiğinde tüm ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayabilecek şüphesiz en iyi uygulama budur.

iCloud yedeklemesi kullanması ve sürekli Apple geliştiricileri tarafından geliştiriliyor olması uygulamayı kullanmak için yeterli sebeplerden. Zaten bu konuda Apple bir şeyler yapmasa sanırım ortada kalırdı. Çünkü E-book uygulamalarının geri kalanlarının tamamı yalnızca İngilizce dil desteği ile hizmet veriyor.

Farkı kapatmak ve muhteşem şekilde her dilde deneyim yaşatabilmek için iBooks uygulaması Apple’ın kitap severlere en büyük hediyesi.

2. Amazon Kindle

iOS cihazlar içerisinde hiçbir sorun yaşamadan Amazon Kindle uygulamasını kullanabiliyorsunuz. Çok satanlara karşı zaafınız varsa ve bir de yabancı diliniz varsa Amazon Kindle içerisinde sizi birçok muhteşem fırsat bekliyor demektir.

3. Nook

iOS işletim sistemi içerisinde en eski elektronik kitap uygulamalarından birisi olarak yerini koruyan Nook aslında ücretli bir uygulama, yine de yıllardır uygulama ilk 14 günü ücretsiz olarak kullanmaya izin veriyor. Kitap içerisinden binlerce ücretsiz kitaba ulaşabilmek mümkün. Tabii, bu kitapların tamamı İngilizce dil desteğine sahip. İngilizceniz varsa Nook’da yine fazlasıyla işinizi görebilecek bir uygulama.

 

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir