Cumartesi , 20 Ağustos 2022

KOBİ’lere 20 bin dolar ödüllü yarışma

 
VMware küçük ve orta ölçekli işletmeleri “Büyük Düşün” adlı yarışması ile 20 bin dolarlık VMware yazılım ve hizmetleri kazanmaya davet ediyor. VMware’in yarışmasına katılıp kazanan KOBİ, işini teknolojinin olanakları ile dönüştürmek için 20 bin dolarlık ödül kazanacak
 
VMware, Türkiye’nin de dahil olduğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nde KOBİ’lere işlerini büyütme olanağı sunmak üzere bir yarışma başlattı. “İşin için Büyük Düşün” (‘Thinking Big for your Business’) yarışması ile VMware, IT altyapılarını basitleştirmek veya “Hizmet olarak IT”ye taşıyarak işlerinde önemli bir dönüşüm yapmak için VMware çözümlerini kullanan bir KOBİ’ye 20 bin dolar değerinde VMware yazılım ve servislerinden oluşan ödülü verecek. Yarışmaya katılmak için KOBİ’lerin en fazla 200 kelime ile maliyet tasarrufu yapmak ve işlerini geliştirmek için VMware sanallaştırma ve bulut çözümlerini nasıl kullanacaklarını açıklamaları gerekiyor. Hazırlanacak metinler, pazar ihtiyaçlarına yönelik yeni bir şube ofisi açmak, çalışanların daha esnek ve verimli olmalarını sağlamak için yeni ürün ve hizmetler duyurmak gibi işlerle bağlantılı olabilir.
 
Canalys tarafından yapılan son araştırma, KOBİ’lerin sanallaştırmaya geçişi 2014 yılına kadar yoğun biçimde sanallaştırmadan yararlanan birçok şirketin iki katı hızlandırmayı planladıklarını ortaya koyuyor. Her ne kadar maliyet düşürmek sanallaştırmaya geçişin birincil sebebi de olsa, KOBİ’ler sanallaştırma ortamlarının işleri daha çevik hale getiren başka yararlarını görmeye başlamış durumda. 
 
Nasıl katılabilirsiniz?
·         Yarışmaya katılmak için KOBİ’lerin hazırlayacakları en fazla 200 kelimelik metni 31 Temmuz’a kadar “Thinking Big for Your Business” web sitesine yüklemeleri gerekiyor.
·         Katılımcıların VMware çözümlerini kullanmayı gerektirecek bir iş hikayesini özetlemeleri, yazıda yaratıcılıklarını ve VMware teknolojisinin yenilikçi bir kullanımını göstermeleri, kullanmak istedikleri ürünleri açıklamaları gerekiyor. Ayrıca ödülü kazanmaları halinde dönüşümü ya da iş sonuçlarını nasıl ölçümleyeceklerini de açıklamaları gerekiyor.
·         Yarışmaya katılabilecek şirketlerin en fazla 1.000 çalışanı olması ve Türkiye, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Dubai, Fransa, Almanya, İsrail, İtalya, Hollanda, Polonya, İrlanda, İspanya, Güney Afrika, İsveç, İsviçre veya İngiltere’de kayıtlı olmaları gerekiyor.
 
Başvurular VMware tarafından belirlenen deneyimli bir jüri heyeti tarafından değerlendirilecek ve ilk etapta ilk 10’a kalan şirketler belirlenecek. Canalys Baş Analisti Alistair Edwards ve jüri tarafından bu şirketler arasında yapılacak değerlendirmenin ardından, kazanan şirket Ekim ayında İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenecek olan VMworld 2012’de duyurulacak.
 
Yarışma koşulları ve katılım konusunda daha fazla bilgi almak için http://www.thinkingbigcompetition.com/defaultsite?lang=turkish web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir