Perşembe , 26 Mayıs 2022

KOSKA Hürrem Sultan ”ŞehriKeyif.com” için Özel Olarak Üretildi

Türkiye’nin ilk ve tek fıstık ezmeli lokumu “KOSKA Hürrem Sultan” ŞehriKeyif.com için Özel Olarak Üretildi.

Osmanlı Saraylarından evlerimize uzanan, bayramların geleneksel tadı lokum; KOSKA’nın benzersiz lezzeti ile buluşuyor.

Türkiye’nin ilk ve tek fıstık ezmeli lokumu; ”Hürrem Sultan’ KOSKA’nın sadece ŞehriKeyif Üyelerine Özel üretimiyle evlerinize geliyor.

Yaklaşan Ramazan (Şeker) Bayramı’nda misafirlerinize ikram etmek, sevdiklerinize hediye etmek için farklı ve özel bir alternatif olan ”Hürrem Sultan Fıstık Ezmeli Lokum” ağızlarda eşsiz bir tat, yüzlerde kocaman bir tebessüm bırakacak.

550 gram ağırlığındaki şık kutusu ve her kutu için üyelerine gönderilecek olan hediyelik poşeti ile bayram için seçkin ve prestijli bir hediye alternatifidir.

Tüm Türkiye’ye kargo dahil %54 indirim avantajlı fiyat seçenekleri ile ŞehriKeyif kullanıcılarını bekleyen bu fırsatı kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Bir tıkla ağzınız tatlansın, buyrun…

Yüzyıllar Öncesinden Günümüze Uzanan Lokumun Tarihçesi:

Anadolu’da 15. yüzyıldan beri bilinen Lokum, 17. Yüzyıldan itibaren Osmanlı İmparatorluğu’nda yaygınlaşmaya başladı.18. Yüzyılda ise İngiliz bir gezgin aracılığıyla ‘Turkish Delight’ adıyla Türklere özgü bir lezzet olarak Avrupa’da tanınmaya başladı. Önceleri içeriğinde bal, pekmez ve un bulunan lokum; 17. Yüzyılda nişasta ve rafine şeker ile yapılmaya başlanarak hem yapım hem de lezzet olarak değişime uğradı. Bu bayram, sevdiklerinizi ve kendinizi Türkiye’nin başka hiçbir yerinde bulamayacağınız Hürrem Sultan Fıstık Ezmeli Lokumlarının büyüleyici lezzetiyle ödüllendirin.

KOSKA Hakkında:

Koska’nın geçmişi 1900’lü yılların başında Denizli’de Hacı Emin Bey’in faaliyet gösterdiği helvacı dükkanına kadar uzanmaktadır. Baba mesleğini sürdüren Halil İbrahim Adil Dindar 1930 yılında oğulları ile birlikte İstanbul’a gelerek Koska semtinde bir dükkan açar, zamanla ürettikleri helva ve tatlıların lezzeti ile ünlenir. Bulundukları semtten dolayı Koska Helvacısı olarak anılmaya başlar ve bu adı marka olarak tescil ettirirler. 1974’de Topkapı’da kurulan fabrikada helvanın yanısıra lokum, reçel ve koz helva üretimine de başlanır. 1983 yılında Mümtaz ve Nevzat Dindar kardeşler Merter’de inşa edilen modern tesislere taşınarak KOSKA HELVACISI MERTER adıyla faaliyetlerini sürdürme kararı alırlar. Bu tesislerde ürün çeşidini ve kalitesini sürekli arttıran KOSKA, 1998 yılı sonlarında taşındığı Avcılar-Ambarlı Kavşağında, 11 dönüm arazi üzerine kurulu 18.000 m2 kapalı alana sahip yeni tesislerinde üretimini sürdürmektedir. Koska Helvacısı’nın başında üçüncü kuşak olarak Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Dindar bulunmaktadır. Dindar’ın çocukları ve yeğenleri de dördüncü kuşak olarak işlerinin başında, hatta torunlarının da beşinci kuşak olarak firmalarını geleceğe taşımak için planlarını şimdiden şekillendirmekteler

Hakkında gizemtemiz

Şehri Keyif İçerik Editörü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir