Salı , 30 Mayıs 2023

Leyla İle Mecnun Bitiyor mu? Sözlüklerin Tepkisi Ne Oldu?

Dün gece Trt’de 52.bölümü yayınlanan Leyla ile Mecnun dizisinde geçen bir diyalog dizi takipçilerini üzdü.

Özellikle Sözlükler ve Sosyal Medya kullanıcılarının büyük bir hayranlıkla izlediği dizi ak sakallı dede’nin mecnun’a “daha fazla zamanımız kalmadı” demesi üzerine  bitme sinyalleri verince üstüne sözlükler karıştı, Twitter’da #leylailemecnunusevmek kısa sürede TT oldu.  Leyla ile Mecnun dizisinin popülerliğine karşın yeterince reklam alamadığı gelen haberler arasında.

Her ne kadar Erdal Bakkal(Cengiz Bozkurt) twitter’dan;

arkadaslar dizinin bittigi filan yok. #leylailemecnunusevmek ‘fazla zamanimiz kalmadi’ denince bolumun sonu geldigini anlamaktir

dese de sözlükçüler bitme ihtimaline bile kızmış durumdalar. Çünkü iskender karakterini oynayan Mümtaz Taylan’ın şu tweeti;

 “vize haftası filan anlamam! Şimdi l&m vakti! yarın öbürgün o okul bitecek nasılsa! l&m bugün var, yarın yok! (allahım ne yaptım ben!?)”

akıllara “acaba” getirmeye yetiyor.

işte tepkilerden bir kısmı:

rating gibi sebeplerle bitmesine imkan olmayan dizi. en kötü ihtimalle -ki bu ihtimale kötü de denmez de- trt ile yollarını ayırır ve başka bir kanala geçer leyla ile mecnun. ve eminim birçok kanal l&m’yi transfer etmek isteyecektir.

calculus119, ekşi sözlük

ister senaris tıkanması, ister eski tadı vermemesi, ister izlenmemesi, ister hakkındaki eleştirilerin çoğalması ne derseniz deyin artık son bir kaç bölümünü izleyebileceğimiz dizidir.gene döncez sıkıcı pazartesilere…
endoplazmikrofonum ekşi sözlük

nasıl az reklam aldığını anlayamadığım dizi.

ulan 3 dakikada bir alt tarafta “at” kadar sanal reklam çıkmıyor mu? illa reklam arası dizi mi olması lazım?

üç haneli bölüm sayısını görmeden biterse kahkahalarımı helal etmem.

szanoan culum ekşi sözlük

burak aksak zirvede bitiş sinyalini verir gibiydi? “gelecek sezon var mı” sorusunu geçiştirmişti, diye hatılrıyorum ama kaçıncı birada söylediydi bunu ondan emin değilim.

balikci filozof ekşi sözlük

52. bölüm spoiler-

–spoiler–
ama fazla zamanımız kalmadı
–spoiler–

ne demek lan bu. ne demek bu? bu ne demek? lan???

bitiyor mu yoksa? gerçekten bitiyor mu?

bu biterse naparız lan? laaaaan!

ciddi ciddi sinirlendim bu sona. bir an önce bir açıklama gelmeli.

bir de 55. bölüm final olacak deniyor ki intihar sebebi resmen. sezon finali bile yapmasını istemezken, dizinin bitmesi ne demek lan.

dedeeee?

ayrıca, mecnun’un diğer evrenlerden birinde çöp evde yaşayan babasıyla muhabbeti hüngür ağlattı resmen. daha dün 5 ay oldu gelmedin, özledim diyen babama hazirana kadar gelmem yaa derken o sahnenin etkisiyle 2 gün sonrasına bilet aldım gidiyorum 3-5 günlüğüne. ne yapsaydım, özlemiş işte. özledim. *

 safety car in this lap /uludağ sözlük
 
eğer o cümle dizinin bitmesi anlamına geliyorsa trt önünde evladımı doğrarım yetkililer!
kombinasyon, uludağ sözlük
üsküdar’a giderken isimli şükela dizi -ki kendisi lm’nin kardeşi sayılır, burak aksak’ın kuzeni yazıyordu senaryosunu- final bölümünden bir hafta önce “biz geniş zamanlar ummuştuk” diyerek bir şeylerin sinyalini vermişti. bu nedenle “fazla zamanımız kalmadı”dan korktuğum dizi. umarım düşündüğüm şey olmaz, nasıl dayanacağız la bir hafta?
curuk visne /uludağ sözlük
 
 
bitiyorsa eğer…
o gemi gelmeden bitmemeli…

davut heykeli / ihl sözlük
 
çok az reklam alması ve son bölümlerde dedenin söyledikleriyle bitiyor mu lan yoksa diye aklıma kurt düşürmüştür. bitmesin hacı ne izleyeceğiz pazartesi akşamları. o kadar gerizekalı dizi izleniyor hatta senelerce sürüyor. leyla ile mecnun biterse yazık olur.
edit: herkes aynı mesajı almış görünüyor. ölme şampiyon ölme. dedenin bölüm sonunda dediği söz benim de kafamı karıştırdı.dizi sona yaklaşıyor olabilir.ve eğer gerçekten biterse bu dizi bunun tek sebebi burak aksak’ın öyle istemesi olur.yok izlenmemesi yok reklam alamaması falan hikaye…
burak aksak dediğimiz adam alışageldiğimizin dışında çok farklı bir kafa yapısına sahip.her an zirvede bırakmak için diziyi bitirebilir.eğer öyle bir şey yaparsa tadını da damağımızda bırakmış olur tabiki.

burdan burak aksak’a sesleniyorum: “bitirme hacı, daha o gemi gelmedi.o gemi gelecek!! ”

hayybinkunduz /ekşi sözlük

 

yemrearslan, ekşi sözlük

hakkında nasıl “izlenmiyo diye reklam alamıyo” yorumlarının yapıldığını bir türlü anlyamadığım dizi.abicim reytingler ölçülmüyor ki sen nerden biliyosun dizinin izlenmediğini?
farkettiyseniz artık her kanal dizileri yayınlanırken bir hashtag açıyor ve bence bunun tek nedeni reklam verecek şirketlerle masaya oturduklarında o şirketlere ne kadar izlendiklerini göstermek için somut bir kanıt sunabilmek.yani bi nevi sosyal medyadan ölçülüyor şu an reytingler.ve böyle bir ortamda leyla ile mecnun dizisi her hafta birinci sıradan tt olan bir dizi.hatta yanlış hatırlamıyorsam geçen hafta 3 ayrı hashtag birden tt listesine girmişti bu diziyle ilgili.
yani diyeceğim o ki bu bölümde reklam azsa bu izlenmemesinden ötürü değildir başka bir sebep vardır.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

7 comments

 1. sizin ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyomu hiç_??????????????????

 2. sizin ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyomu hiç???????????????????????????

 3. Cem kusura bakma ama sanırım hiçbir şey okumamışsın bu konuda. Ezgi nin gitmesini hiç kimse istemedi evet ama olay şiddet değil bunun magazinsel hale getirilmesiydi ve bu açıklamayı yapan ,Beste Bereketi karıştıran ezgi oldugu için diziden çıkartıldı dayak yediği için değil.

  • Beste bereket azmettirmis ne deseydi kız pardon da?
   Mahkeme oyle kolay kolay herkese acılmıyor bnm bildigim
   Bunun nesi magazin?

 4. cem denilen arkadaş ezgi asaroğlu galiba. niyse ezgicim sen hiç şey yapma ya.

 5. gec bile kaldılar, dizinin tadı kacalı uzun zaman oldu…
  ushan cakır hayvanının yerlerde bogazladıgı ezgi asaroglu’nu yerden kaldırmak yerine bir tekme de onların indirdiklerini unutmuyoruz… ama gel gor ki zaten ezgi asaroglu olmadan yavan bir hale geldi dizi, kendileri de cirkinlestiler cirkinlestiler… bir tv dizisi icin ruhlarını seytana satan basit insanlar ordusu onlar artık, zavallılar, ezikler… cezalarını allahtan buluyorlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir