Salı , 30 Mayıs 2023

Leyla ile Mecnun Bitiyor mu?

Oyuncularının büyük çoğunluğu Gezi Parkı eylemlerine destek veren Leyla ile Mecnun dizisi ile TRT arasındaki bağlar iddiaya göre kopma noktasına geldi. Dün dijital medyada dile getirilen bu ihtimali iki sosyal medya iki gündür tartışıyor. Birçok kişi dizinin yayından kaldırılacağına kesin gözüyle bakıyor.

Leyla ile Mecnun dizisi sosyal medya vasıtasıyla ekrana “tutunabilmiş” bir dizi. Twitter ve sözlükler vasıtasıyla beğenilerini dile getiren gençler dizinin yayında kalmasına vesile olmuşlardı. Üsküdar’a Giderken gibi örneklerden dolayı uzun zaman dizi tutacak mı endişesi yaşayan gençler, Ekşi Sözlük’te, Leyla ile Mecnun başlığına yazılan binlerce entry ile, Twitter’da her hafta yapılan TT’lerle seslerini duyurmayı başarmış ve dizinin 103. bölüme kadar yayında kalmasındaki en büyük etken olmuşlardı. Haziran başında patlak veren Gezi Parkı olayları ise birçok alanda kırılmalara sebep oldu. Leyla ile Mecnun ekibinden birçok kişi bu olaylara destek oldular. TRT’nin devlet ve hükümetle olan bağından dolayı Leyla ile Mecnun dizisiyle alakalı tereddütler oluşmuştu ama dillendirilmiyordu. Dün başlayan tartışmalar daha ortada resmi bir açıklama yokken Leyla ile Mecnun dizisini tekrar sosyal medyanın konusu haline getirdi. İki gündür atılan binlerce tweet ve yazılan yüzlerce entry ile bu ihtimal eleştiriliriyor. Twitter’da “yedirmesekmiacaba” ve “direnleylailemecnun” etiketleri uzun zamandır gündemde. Hakeza Ekşi Sözlük’de de insanlar bu ihtimale tepkilerini dile getiriyorlar.

Peki bu konu hakkında resmi bir açıklama geldi mi? TRT ve dizi yapımcıları henüz bu haberi doğrulamış değiller. Burak Aksak ve Osman Sonant Twitter’dan yaptıkları açıklamalarla tereddütlerin sürmesini sağlıyorlar. TRT’den ise resmi ya da gayr-ı resmi bir açıklama henüz gelmedi.

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir