Pazar , 5 Şubat 2023

Leyla ile Mecnun Dizisi Yapımcısından Basın Açıklaması

Son günlerde 3 oyuncusu ile ilgili sıkıntılar yaşanan ve magazin gündemine düşen TRT’nin dizisi Leyla ile Mecnun’un yapımcı firması Eflatun Film’den kamuoyuna resmi açıklama geldi.

Açıklamaya Göre Dizinin ana karakterlerinden

Ushan Çakır(Arda)
Ezgi Asaroğlu(Leyla)
Beste Bereket (Zeynep)
dizi kadrosundan çıkartıldı.
Açıklamanın tamamı şöyle;
“son birkaç gündür basında çıkan haberlerden dolayı şirketimiz tarafından bir açıklama yapılması gereği duyulmuştur.
son dönemde sayısı artan ve leyla ile mecnun adlı dizide de sıkça lanetlediğimiz kadına yönelik şiddet olaylarının bir benzeri, maalesef iki oyuncumuz arasında yaşanmıştır.
olay sonrasında süreç bizim açımızdan şu şekilde ilerlemiştir:
ushan çakır adlı oyuncumuzun, sebep olduğu çirkin olayın ardından 1 saat içinde diziyle ilişkisi kesilmiş ve durum kendisine bildirilmiştir.
ezgi asaroğlu ve ushan çakır arasında yaşanan bu menfur olay sonrasında şirketimiz beklenebileceği gibi derhal ezgi asaroğlu’nun yanında yer almış ve kendisinin fiziken ve ruhen yeniden işe başlamaya hazır hale gelebilmesi için çekimler süresiz bir şekilde durdurulmuştur.
ancak olaydan üç gün sonra oyuncumuz ezgi asaroğlu tarafından basına yapılan açıklamalarla mesele ‘kadına yönelik şiddet’ bağlamından ayrı olarak üçüncü kişileri de içine alan ve iki kadın arasında yaşanan kişisel bir husumet olayı şeklinde açıklanmaya başlanmış ve bir çeşit magazin malzemesine dönüştürülmüştür. işin bu boyutuyla ilgili bütün sulh ve itidal önerilerimizin sn. asaroğlu tarafından reddedilmesi üzerine özel hayat sorununa indirgenen bu tartışmanın içinde şirketimizin daha fazla kalması ve taraf olması imkansız hale gelmiştir. bu noktada, bugüne kadar özveriyle çalışan bütün oyuncularımızla birlikte 100’e yakın insanın emek verdiği leyla ile mecnun dizisinin de olumsuz anlamda daha fazla etkilenmesinin önüne geçmek, taraflar açısından mağduriyeti en aza indirgemek ve hukuksal sürecin doğru işleyerek olayın hem adı geçen oyunculara hem de dizimize daha fazla zarar vermesini engellemek adına, avukatlarımızla yaptığımız görüşmeler sonucunda oyuncumuz ezgi asaroğlu’nun sözleşmesi, sözleşmeye aykırı tutumlarından dolayı kerhen feshedilmek zorunda kalınmıştır.
olay sırasında sette bulunmayan oyuncularımızdan beste bereket, isminin olaylara haksız yere karıştırıldığını ve bu şekilde oyunculuk görevini ifa edemeyeceğini bildirerek diziden kendi isteği ile ayrılmayı talep etmiş, bu talebi şartlar göz önüne alınarak tarafımızdan olumlu karşılanmıştır.
şirketimiz bütün oyuncularına ve çalışanlarına her zaman eşit mesafede olmuştur. bu prensibini bu olayda da sürdürecek ve yargı sürecinde mağdur olan oyuncularının yanında yer alacaktır.
bilinmesini isteriz ki; iki kişi arasında yaşanan fakat dizinin diğer bütün oyuncularını, teknik ekibini ve hatta izleyicilerini etkileyen bu olay leyla ile mecnun dizisinin seyrini hiçbir şekilde değiştirmeyecektir.
kamuoyuna saygıyla duyurulur.

eflatun film”

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

One comment

  1. İzmir’de hiç korsan satan görmedim ama genel olarak çok fazla seveni var dizinin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir