Cumartesi , 25 Haziran 2022

LG IMAX 3 boyutlu sinema teknolojisi ile Cinemaximum’larda!

LG Electronics Türkiye, Cinemaximum ile IMAX sinema teknolojisine yönelik yeni bir işbirliğine imza attı. Bundan böyle ANKAmall Ankara, İstinyePark ve Marmara Park’ta bulunan Cinemaximum’lardaki ‘Gerçeğe en yakın’ üç boyutlu sinema teknolojisi, LG IMAX işbirliğiyle sinemaseverler tarafından deneyimlenebilecek.

LG IMAX salonlarının eşsiz geometrik yapısı gerçek hayattakinden daha büyük kristal netliğindeki 3 boyutlu görüntüler ve LG IMAX’e özel dijital ses sistemi ile birleşerek kendini adeta filmin içinde hissetmenizi sağlıyor.

Dev LG IMAX perdesi ile geniş görüş alanı
Etkileyici bir sinema deneyiminin anahtarı, film izlediğini hissettiren unsurların ortadan kalkmasıdır. LG IMAX salonlarında geleneksel salon perdelerine kıyasla yüzde 110 daha büyük olan LG IMAX perdesine yansıtılan görüntüler çevresel görüş alanının da dışına taşarak perdenin ortadan kalktığı hissini yaratıyor. Bu etki, LG IMAX perdesinin boyutları, şekli ve konumu nedeniyle sadece LG IMAX’e özel olma özelliği taşıyor.

Sinema salonunda oturulan nokta ve perdenin dört köşesi arasında oluşan alana ‘Görüntü Piramidi’ adı veriliyor. LG IMAX salonlarında görüntü piramidinin daha büyük olması, 3 boyutlu görüntüleri gerçek boyutlarında ve daha yakından hissetmenize olanak tanıyor. Görüntüler adeta perdeden çıkıp kucağınıza kadar geliyor ve geleneksel perdelerde gösterilen klasik sistemlerden çok daha etkili bir 3D deneyimi sağlıyor. LG IMAX’e özel tescilli salon mimarisi, perde büyüklükleri ile etkileyici bir deneyim sunuyor.

LG IMAX Dijital Surround Ses Sistemi
LG IMAX salonlarında ses de görüntü kadar büyük önem taşıyor. LG IMAX’e özel dijital surround ses sistemi, perdeden taşan görüntüler kadar gerçekçi ve iliklerinize işleyen bir sesle sizi sarıyor. Tüm LG IMAX salonlarında, LG IMAX’in yüksek kalite standartları ışığında özel akustik dizayn oluşturularak, her bir koltuğun en iyi işitme pozisyonunda olması sağlanıyor.

LG Electronics Türkiye Genel Müdürü Calvin Cho, Cinemaximum ile gerçekleştirilen işbirliğinden duydukları memnuniyeti dile getirdi ve sözlerini şöyle sürdürdü: “LG Electronics olarak tüketicilerin daha net, daha gerçekçi ve daha canlı görüntü beklentisini karşılamak için tüm gücümüzle çalışıyoruz. 4K ULTRA HD TV’lerden sonra kısa bir süre önce dünyanın ilk Curved OLED TV’sini tüketiciyle buluşturduk. Benzersiz görüntü kalitesine sahip LG Curved OLED TV, Red Dot ‘En İyinin En İyisi’ başta olmak üzere dünya çapında birçok ödüle değer görüldü. LG Curved OLED TV, IMAX perdesine benzeyen kavisli ekranı sayesinde izleyiciyi saran bir deneyim yaşatıyor. LG Electronics Türkiye olarak yerel işbirliklerimizle gücümüzü pekiştirmeye devam ediyoruz. LG IMAX de bu doğrultuda gerçekleştirdiğimiz en önemli işbirliklerimizden biri. Türkiye’deki sinemaseverler de Avusturalya, İsrail gibi ülkelerin ardından LG IMAX deneyimini doyasıya yaşayabilecek.”

Mars Sinema Group CEO’su Kurt Rieder ise LG IMAX işbirliğiyle ilgili şunları söyledi: “Cinemaximum ve Mars Sinema Group olarak LG Electronics ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğinden büyük memnuniyet duyuyoruz. Ev eğlencesinde dünyanın lider markası olan LG’nin, geniş ekran sinema teknolojisinde lider olan IMAX sinemalarına mükemmel bir ortak olacağına inanıyoruz. LG hali hazırda IMAX’in Avustralya ve İsrail’de pazarlama ortağı olarak çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye’deki sinemaseverler ister Cinemaximum IMAX ekranlarında ister evlerinde LG’nin Curved OLED TV’sinde en iyi sinema ve ev eğlencesi deneyimine sahip olacaklar.”

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir