Cumartesi , 28 Mayıs 2022

Line, Yeni Girişimlerini Açıkladı

LINE, “Yaşam” teması altında yeni hizmetler, özellikler ve stratejik işbirlikleriyle günlük hayata entegre yeni tecrübeler sunmayı hedefliyor.

560 milyon kullanıcısıyla dünyanın önde gelen mobil platformu LINE, mevcut ve yeni ticari girişimlerini sunmak için LINE Conference Tokyo 2014’e ev sahipliği yaptı.

Online ve Offline arasındaki sınırlar kalkıyor

LINE’ın en güncel bilgilerinin ve başarılarının duyurulduğu konferansta 560 milyonu geçen kullanıcı sayısının yanı sıra ilk defa aktif kullanıcı sayısı hakkında da bilgi verildi. Yeni açıklanan bilgilere göre LINE’ın aylık aktif kullanıcı sayısı 170 milyona yaklaştı. LINE gelecek planlarından bahsederken hedeflerinin online (çevrimiçi) ve offline (çevrimdışı) arasındaki sınırları kaldırarak “yaşam” teması altında yeni hizmetler ve ticari fikirlerle günlük hayata daha fazla entegre olmayı hedeflediğini ifade etti.

LINE şu anda sadece Japonya’da sunulması planlanan uygulama üzerinden taksi çağırma, harita, blog oluşturma, ücretli resmi hesaplar, müzik dinleme ve yemek sipariş etme gibi özelliklerin yanı sıra küresel hizmetleri ile de dünyanın bir numaralı mobil platformu olmayı hedefliyor.

LINE PAY ile alışveriş kavramı değişiyor

2014 sonuna doğru tüm dünyada hizmete sunulması planlanan LINE PAY, iPhone ve Android akıllı telefonlarda LINE uygulamasını kullanarak çeşitli hizmetlere ait ücretlerin ödenmesini sağlıyor. Ödemeler hesabın bir kredi kartıyla bağlanmasıyla ya da anlaşmalı bankalardan hesaba para yüklenerek yapılabilecek.

LINE GAME büyüyor

LINE’ın oyun platformu LINE GAME bugüne kadar yalnızca “casual” olarak tabir edilen ve zaman geçirmek için oyun oynayan kişilere hitap eden LINE:Disney Tsum Tsum ve LINE Rangers gibi oyunlar sunuyordu.

Küresel bir platform olarak başarısını genişletmeyi hedefleyen LINE, bundan sonra gerçek oyun severlere yönelik oyunlar da sunacak.

2014 sonbaharında sunulması planlanan oyunlar arasında LINE POP 2 (bulmaca), LINE Puzzle Trio (bulmaca), LINE Chronicles of Albion (strateji RPG) ve LINE Legion of Heroes (strateji RPG) bulunuyor.

 

Güncel Rakamlarla LINE (9 Ekim 2014 itibariyle):

Kayıtlı kullanıcı sayısı: 560 milyon

Japonya 54 milyon, Tayland 33 milyon, Endonezya 30 milyon, İspanya 18 milyon, Tayvan 17 milyon

Aylık aktif kullanıcı sayısı: 170 milyon

 

 

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir