Cuma , 27 Mayıs 2022

Liseli gençlere iş dünyasının kapıları aralanıyor

beyazıt kampüsü
İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi, Liselerarası İşletme ve Ekonomi Proje Yarışması ile genç girişimcilere iş dünyasının kapılarını aralıyor.

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi, bir ilke daha imza atmaya hazırlanıyor. Türkiye’deki genç girişimcileri iş dünyasına taşıma hedefiyle yola çıkan İşleme Fakültesi, liseli gençlerin parlak fikirlerini ülke çapında düzenleyeceği proje yarışmasıyla gün yüzüne taşıyacak. Mayıs ayında yapılacak olan ‘Liselerarası İşletme ve Ekonomi Proje Yarışması’nda dereceye giren çalışmalar, Fakültenin de desteğiyle iş dünyasının önde gelen şirketlerine sunulacak. Yarışma vesilesiyle liseli gençler zihinlerinde tuttuğu projeleri reel dünyaya taşıma imkânı bulacak. Fakülte bir ilk olan bu yarışmayla gençleri fikir jimnastiğine teşvik edip, öz güvenlerini artırmaya çalışıyor.

Projenin fikir sahibi İşletme Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Eyüp Çetin, dünyada benzerleri bulunan bu yarışmayı Türkiye’ye taşımanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtiyor. Doç. Dr. Çetin, halihazırda kendilerine heyecan verici projeler ulaştığını aktarıyor: “Yarışma ile ülkemizin genç beyinlerinin işletmecilik ve ekonomi alanlarında yaratıcılıklarını ortaya koyacaklarına inanıyoruz. Böylelikle işletme eğitiminin amiral gemisi İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi olarak liseli gençlerimize kendilerini bilimsel platformda ifade etme imkânı sunarken Ülkemizde başka bir ilki daha gerçekleştirmenin onurunu yaşıyoruz”.

Düzenleme ve Bilimsel Değerleme Komitesi Eş Başkanı Dr. Şebnem Er de, yarışma fikrini iş dünyasının önde gelen şirketleriyle masaya yatırdıklarını, onlardan da olumlu destek aldıklarını vurguluyor: “İş dünyası bu tür genç girişimcilere kapılarını açmak istiyor. İstanbul Üniversitesi potansiyeli bulunan bu iki tarafı buluşturacak.” Proje yarışmasında projeler, özgünlük, yaratıcılık, yeni buluşlar, geliştirmeye açıklık, yararlılık, uyumlu çalışabilme gibi kriterler göz önüne alınarak, konusunda uzman İşletme Fakültesi öğretim üyeleri tarafından değerlendirilecek. Yarışmada birinci olan proje ekibi 3000 TL, ikinci olan proje ekibi 2000TL ve üçüncü olan proje ekibi 1000 TL ile ödüllendirilecek. Çeşitli mansiyon ödüllerinin de verileceği ‘Proje Yarışması’nı Milli Eğitim Bakanlığı ve Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı gibi kuruluşlar da destekliyor. Proje başvuruları 18 Mayıs 2012 tarihine kadar www.arastirmax.com ya da İ.Ü. İşletme Fakültesi websitesi üzerinden “online” olarak yapılabilecek.

 

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir