https://juragankomik.com
Cuma , 19 Nisan 2024

LOLCAT Dili Twitter’a da Girdi

Twitter, desteklediği diller arasına LOLCAT’i de ekledi. Şimdi çoğumuz LOLCAT nedir diyebiliriz. LOLCAT dili internette ortaya çıkmış “komikli” bir dil. Bakın Ekşi Sözlük yazarı azuth bu konuda ne diyor:
________________
son bir senede internetin gerzek ortamlarinda hizla yayilan bir sey.. onceleri bir tane komik kedi fotosuna bütük harflerle bozuk bir ingilizceyle komik oldugu dusunulen gerzek seyler yazmak ile basladi sanirim..

mesela diyelim ki kedi nin tekini eksi sozluge bakarken fotografladiniz tak die “hi im in ur ekşi” yaziorsunuz koca harflerle beyaz puntolarla bu da fena halde komik oluor insanlar mide kramplari geciriyor..

sonralari bu hadise her hangi bir fotoya uyarlanmaya baslandi.. mesela kendi fotonuzu cektiniz eksi sozluge bakarken “hi im in ur ekşi” yaziyorsunuz bu da cok komik oluyor.. tabi daha farkli veya yaratici seyler bulabilirsiniz..

boyleyken boyle dostlarim.
şöyle de bir link vereyim ben tam olsun

http://lolcats.com/

bi de cidden bozuk bir ingilizce.. i is, i has falan gibi phraseler süpper komik yarappi..
__________________

Tanımımızı da yaptıktan sonra konumuza dönelim.
Twitter, işte bu tanımını verdiğimiz dili desteklediği diller arasına ekledi. Belli başlı kalıpları LOLCAT dilinde bizlere sunan bu “hizmet” Twitter’ı “komikli” bir ortam haline getirdi.

Twitter işi geyiğe vurmuşa benziyor. Ama sosyal medya da biraz geyik ortamı değil midir sayın okur? Atılmış bu adımları samimiyet adına olumlu buluyorum.

Hakkında SMH MAKALE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir