Pazar , 4 Haziran 2023

Mafya İki Blog Yazarını Astı

İnternetteki kişisel blog sayfalarında uyuşturucu kartellerini eleştiren iki Meksikalının cesedi, köprüde asılı bulundu

Meksika’da uyuşturucu kartelleri, kendilerini internet ortamında eleştirenleri de katletmeye başladı. Ülkenin Nuevo Laredo kentinde biri kadın iki kişi, bağırsakları çıkarılmış ve ağır işkenceden geçirilmiş şekilde köprüye asıldı.

20’li yaşlarda olduğu düşünülen cesetlerin yanına, üstünde “İnternette yazdıklarınıza dikkat edin. Ensenizdeyiz” yazan bir not bırakıldı. İki cesedin kimliğinin henüz tespit edilemediğini belirten polis, “Katliamın ardında uyuşturucu kaçakçılarının olduğu düşünüyoruz. Daha önce internette kendilerini eleştirenleri sadece tehdit ediyorlardı. Şimdi ise katliama başladılar” dedi. Meksika’da yerel medya mensuplarının uyuşturucu kartelleri hakkında haber yapmaya çekinmesinden sonra bazı duyarlı insanlar kendi blog siteleri üzerinden çeteler hakkında eleştiri ve haber yayımlamaya başlamıştı.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

2 comments

  1. ülkede son 5 yıl içinde 34bin kişi yasadışı ticaret yüzünden ölmüş olmasına karşın 2 blogger’ın asılmasının dünyanın taa bu tarafına kadar yayılan bir haber trafiği başlatması bir olgu.

    http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=es&tl=tr&u=http%3A%2F%2Fwww.milcincuenta.com%2F blogunda yazdıklarını ve bu bloğun kaçakçılık/çatışma haberlerini derlediklerini öğrendim.

    Meksika hükümetinin kafası güzel olmalı …

  2. Sosyal Medyanın geldiği noktada maalesef bunlar da kaçınılmaz son olarak karşımıza çıkıyor. Yaşanan bu vahşete Ülkemiz penceresinden baktığımızda ise Yakın geçmişimizde gazeteci cinayetleri, yaralamalar, tehditler var şimdi yeni medya düzeninde kullanıcı hedef haline gelebilir aman dikkat diyelim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir