Perşembe , 26 Mayıs 2022

Malezya Başbakanı Hangi Türk Bakana Sosyal Medyayı Tavsiye Etti?

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, konuk olduğu AA Editör Masası’nda, sosyal medyadaki takipçilerinden gelen ilginç taleplerine kadar pek çok konuyu paylaştı.

AA Yeni Medya Editörü Hamdi Çelikbaş’ın Eroğlu’nun Twitter hesabının bulunduğunu ve kabinede en aktif kullanıcılardan biri olduğunu, bazen gece 01.00-02.00’da tweet yazdığının görüldüğünü ifade etmesi üzerine Bakan Eroğlu, ”Bazen öyle oluyor, uyku tutmayınca ‘bakıyım ne yazmışlar’ diye giriyorum, en çok yoldan yazıyorum arabayla gelirken takır takır, geçerken bazen ilçelere, illere selam veriyorum, mesela selam olsun Polatlı’ya diye” dedi.

Biz çimlere basın diyoruz
Çelikbaş, Bakan Eroğlu’na Twitter’dan takipçilerinin ilginç sorularını da yöneltti.
Twitter’dan bir takipçinin ”çimlere basmak yasaktır tabelaları ne zaman kalkacak” sorusuna üzerine Eroğlu, ”Bu doğru değil aslında çimlere basılması lazım, hatta biz de çimlere basın diyoruz Orman Bölge Müdürlüğü’nün alanında ‘çimlere basın’ diye tabela asacağız” diye konuştu.

Sosyal medyayı Malezya Başbakanı tavsiye etti
Bakan Eroğlu, sosyal medyayı daha fazla kullanmaya başlama hikayesini de şöyle anlattı:
“Benim aslında vaktim çok az, sosyal medyayı pek kullanmıyordum. Bir gün Türkiye’ye gelen Malezya Başbakanına baktım Facebook’a, Twitter’a giriyor. (Sayın Başbakan nasıl fırsat buluyorsun, ben Bakan olarak fırsat bulamıyorum) deyince, ‘bu önemli, sana tavsiye ederim, halkın nabzını yokluyorsun’ dedi. O gün Twitter hesabını açtım”

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir