Salı , 30 Mayıs 2023

Manchester United’ın Sosyal Medya Projeleri Türk Telekom’a Emanet

ManU, Türk Telekom’un yeni abonesi

Futbol devi Manchester United’ın mobil, online oyun, sosyal medya projeleri, spor okullarına yönelik hakları ile çeşitli pazarlama ve ağırlama haklarının kullanımı 3 yıllığına Türk Telekom’un oldu. İngiliz kulübünün yetkilileri, “Türk Telekom’un taraftarlarımızı kulüple daha da yakınlaştıracak yenilikçi planları bizleri heyecanlandırıyor” dedi

 

Türk Telekom, Manchester United Futbol Kulübü ile yapacağı işbirliği kapsamında kulübün mobil hakları, online oyun hakları, sosyal medya projeleri, spor okullarına yönelik hakları ile çeşitli pazarlama ve ağırlama haklarının kullanımı üç yıllığına Türk Telekom’un oldu. Türk Telekom tarafından yapılan açıklamaya göre, son üç yıldır arka arkaya ‘Türkiye’nin En Değerli Markası’ olan Türk Telekom, 2011’de ‘Avrupa’nın En Değerli Futbol Markası’ Manchester United ile sponsorluk işbirliği kurdu.

ŞAMPİYONLUK KUPASI İSTANBUL’DA

Türk Telekom Grubu şirketlerinden Avea ve Sobee’nin de dahil olduğu sponsorluk işbirliği uyarınca Manchester United’ın mobil hakları, online oyun hakları, sosyal medya projeleri, spor okullarına yönelik hakları, çeşitli pazarlama ve ağırlama haklarının Türkiye’deki kullanımı üç futbol sezonu boyunca Türk Telekom’a verildi. Manchester United’ın dünyaca ünlü futbolcularının Türk Telekom reklamlarında oynamasını da içeren işbirliği kapsamında kulübün son kazandığı Premier Lig Şampiyonluk Kupası’nın İstanbul’da sergilenmesi gibi etkinlikler de bulunuyor. Türk Telekom Sadakat Programı, neden Manchester’a gitmek istediklerini en iyi açıklayan 3 çifti Manchester United’ın maçını izleme fırsatı da yakalayacakları İngiltere turuna götürecek. Genç yetenekler için düzenlenecek olan Manchester United futbol okulu da işbirliği kapsamında yer alıyor.

Türk şirketlerden gövde gösterisi

Türk şirketleri yaptıkları sponsorluk anlaşmalarıyla uluslararası arenada parlıyor. Bu şirketlerden THY, Barcelona ve Manchester United’ın ulaşım sponsorluğunu yapıyor. THY ayrıca, Avrupa’nın en büyük spor organizasyonu Euroleague’in de isim sponsoru. Şirketin, Ukrayna’dan Shaktar Donetsk ve iki Yunan kulübüyle de sponsonlukları bulunuyor. THY’nin dışında Türk telekomünikasyonunun önemli şirketlerinden Avea, geçen yıl mayıs ayında imzalanan anlaşmayla İspanyol futbol kulübü Barcelona’nın (FCB) 2013 sezonu sonuna kadar Türkiye’deki resmi telekomünikasyon iş ortağı olmuştu. Yine Beko’nun da Almanya, Rusya, Litvanya basketbol ligleri ve Avrupa Basketbol Ligi’yle isim sponsorluğu bulunuyor.

Futbolun coşkusuna yakışır projeler

Türk Telekom Pazarlama ve İletişim Başkanı Erem Demircan, işbirliğine ilişkin yaptığı açıklamada, şunları ifade etti: “Türk sporunun en büyük taraftarı Türk Telekom olarak yenilikçi bir bakış açısıyla gerçekleştirdiğimiz sponsorluklar ve kulüplerle yürüttüğümüz işbirlikleriyle spora önemli destek sağlıyoruz. Spor alanında üstlendiğimiz bu misyonla; sporun pek çok alanında değer katmak için çalışıyoruz. Bu işbirliğinden futbolun coşku ve heyecanına yakışır projeler çıkacağından eminiz.” Manchester United Ticari Direktörü Richard Arnold ise, “Türkiye’deki futbolseverlerin bu spora olan tutkusu gayet iyi biliniyor ve Türk Telekom’un Manchester United taraftarlarını kulüp ile daha da yakınlaştıracak yenilikçi planları bizleri de heyecanlandırıyor” ifadelerini kullandı

 

 

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir