Pazar , 14 Ağustos 2022

Mark Zuckerberg ve Eşinden Rekor Bağış

Facebook’un sahibi Zuckerberg’ten 970 milyon dolar bağış

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg, 2013’te en fazla bağış yapan isim oldu.Zuckerberg ve eşi geçen yıl 970 milyon dolar bağış yaptı.

“Chronicle of Philantropy” gazetesi 2013 yılında en fazla bağışta bulunan isimlerin listesini yayımladı. atasehir arac kiralama Gazetenin listesine göre, sosyal paylaşım sitesi “Facebook”un sahibi Mark Zuckerberg, geçtiğimiz yıl Silicon Valley’de faaliyet gösteren bir kuruluşa 970 milyon dolar bağışta bulundu.

“Chronicle of Philantropy”ye göre, 2013’te bağışta bulunan en büyük 50 isim, toplam 7.7 milyar dolar yardımda bulundu.

Listenin ikinci sırasında yer alan isim ise hayatta değil. Geçtiğimiz yıl yaşamını yitiren enerji atasehir klima servisi ve emlak devi George Mitchell, 750 milyon dolar bağışta bulundu.

Listenin üçüncü sırasında ise spor malzemeleri üreticisi Nike’ın sahibi Phil Knight bulunuyor. Knight eşi Penelope Knight’la birlikte 500 milyon doları kanser araştırmalarına bağışladı.

Listenin dördüncü sırasında da tanıdık bir isim var: Michael Bloomberg. New York eski belediye atasehir evden eve nakliyat başkanı Michael Bloomberg, geçtiğimiz yıl 452 milyon dolar bağışta

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir