Pazartesi , 27 Haziran 2022

Marka Konsepti Olarak Seda Sayan

Biliyorsunuz Şok marketleri el değiştirdi, şirketi alan Ülker’in de bağlı bulunduğu Yıldız Holding, onlarda yeni bir marka konsepti yaratmak istemişler ve kendilerine bir ünlü seçmişler.Buraya kadar herşey normal, sonrasında öğrendim ki bu ünlü Seda Sayan mış.Yetmemiş ki anneside eklenmiş projeye yani şok marketleri bundan sonra seda sayan ve annesi temsil edecek.Haber girişi aynen şöyle: Şok’un marka konseptini Seda Sayan ve annesi anlatacak.

Şirket imajı önemlidir,eğer ki şirket yüzü seçilecekse çok  dikkatli olunması gerekir.Ülker’e saygımız sonsuz, küresel, sektöründe kendini kanıtlamış bir firma, neden seda Sayan’ı seçer çözebilmiş değilim, olayın neresinden tutarsanız tutun elinizde kalır, bana göre orta halli bir oyuncu ya da adı magazin haberlerine konu olmamış bir şarkıcı olabilirdi.Pepsi de aynı hataya düştü, Kenan İmirzalaoğlu ile oynadıkları reklamların ve tanıtımların mantığı halen çözülebilmiş değiliz milletce , bir ara anket yayınlanmıştı, Türkiye’nin en güvenilir insanı Seda Saya diye, sanırım unutulmamış, etkileri günümüze dek sürdü.

inanmayan ve inanmak istemeyenler için gelsin. http://bit.ly/H1S9Zf

Hakkında suat ozdemir

2 comments

  1. acun abi ne grubu buya bende en sonunda merak ettim

  2. Yazar olmadığınızı, olamayacağınızı ispatlamış bir yazı olmuş. Seda Sayan’ı ben de günahım kadar sevmem ama Seda Sayan’ı seven kitle ile Şok marketlerin hedeflediği kitle aynı olduğu için başarılı bir tercih olmuş diye düşünüyorum. Ayrıca Seda Sayan’ın Pepsi ile olan reklam filmleri Pepsi’nin pazar payında artış olmasına sebep olmuştu. Birazcık araştırma lütfen…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir