Pazar , 4 Aralık 2022

Mart Ayı Ünlüler Dünyası Medya Yansıması

MAGAZİN BASINI CEM YILMAZ’IN EVLİLİĞİNE KİTLENDİ…

Magazin ve eğlence dünyasının en medyatik isimlerinin belirlendiği, magazin gündemi raporu açıklandı. Cem Yılmaz ve Ahu Yağtu evliliği çifti gündeme taşırken, Necati Şaşmaz, Acun Ilıcalı ve Can Bonomo, üst sıralardaki yerlerini korudular. İşte, Medya Takip Merkezi (MTM)’nin verileri ile hazırlanan Mart ayı magazin gündemi…

Mart ayında, magazin camiasında olay yaratan Cem Yılmaz-Ahu Yağtu evliliği, çiftin haberlerinde de rekor bir artışa neden oldu. Haberlerinde yüzde 218’lik artışla, ayın en çok konuşulan ismi olan Cem Yılmaz, düğün haberlerinin dışında TİM Maslak Show Center’daki stand-up gösterileri ile de haberlere bolca konu edildi.

Yılmaz’ın 4 aylık hamile eşi Ahu Yağtu da, ünlü komedyenle yaptığı evlilikle basının sıkı takibindeydi. 2 bin 703 haber ve yazı ile magazin gündeminin ilk 5’inde yer bulan Yağtu, düğün hazırlıkları, gelinliği ve evliliğinden önce yer aldığı son işleri ile basında yer aldı.

Polat Alemdar “Kurtlar Vadisi”ni bırakıyor mu?

“Kurtlar Vadisi” dizisinin fenomen karakteri, Polat Alemdar’ı canlandıran Necati Şaşmaz, ayın medyada en çok konuşulan bir diğer ismi oldu. TRT 1’de yayınlanan “Kurt Kanunu” dizisinde, Enver Paşa rolü ile konuk oyuncu olarak yer alacak olan Şaşmaz’ın, efsane dizi “Kurtlar Vadisi”nden ayrılacağı söylentileri, magazin basınında sıkça yer alıyor. KKTC’nin “Fahri Kültür ve Turizm Ataşesi” unvanına layık görülen oyuncu, yazete.com internet sitesinin 3. kuruluş yıldönümü kutlamasında klarnet çalmasıyla da ilgi çekti.

Ilıcalı-Subaşı aşkı iddiaları devam ediyor

Geçtiğimiz ayın en medyatik ünlüsü olan Acun Ilıcalı, Mart ayında da medyada adından sıkça söz ettirdi. Şeyma Subaşı ile birlikte olduğu iddiaları hala güncelliğini korurken, Ilıcalı’nın “Şeyma Subaşı sadece çalışanım” sözleri, basında sıkça yer buldu. Ay içerisinde, ünlü yapımcıya 2010 yılındaki vergi rekortmenliği için bir plaket verilirken, Vergi Dairesi yetkililerinin 2011 yılında da sanatçılar kategorisinde Ilıcalı’nın 1. olacağını tahmin ettikleri ifade edildi.

Can Bonomo medyanın sıkı takibinde…

Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenecek Eurovision Şarkı Yarışması’nda, Türkiye’yi temsil edecek olan Can Bonomo, magazin gündemindeki popülerliğini koruyor. Ay içerisinde, Eurovision’da yarışacağı “Love Me Back” adlı şarkının klibi ilk kez yayınlanırken, genç şarkıcının Ece Çelebioğlu ile yaşadığı aşk da medyanın dikkatinden kaçmadı. Çeşitli illerde verdiği konserlerle halkın ilgisini toplayan Bonomo, ay boyunca 3 bin 611 haber ve yazıda yer aldı.

Mart ayında, öne çıkan diğer ünlü isimler ise şöyle sıralandı:

AYIN EN MEDYATİKLERİ  
No Adı Haber adedi % Artış  
1 Cem Yılmaz 5.230 218  
2 Necati Şaşmaz 4.099 17  
3 Acun Ilıcalı 4.011 1  
4 Can Bonomo 3.611 -7  
5 Ahu Yağtu 2.703 287  
6 Sezen Aksu 2.637 77  
7 Hülya Avşar 2.472 -35  
8 Beren Saat 2.466 82  
9 Sibel Can 2.361 13  
10 Burcu Esmersoy 2.184 -28  
MTM Medya Takip Merkezi’nin, Mart ayında 2 bini aşkın gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitesinde yaptığı medya takibi sonuçlarından derlenmiştir.  
 
 

Hakkında Yılmaz Atasoy

Uzun zamandır sosyal medya haberlerini takip ediyorum. Sosyal medya danışmanlığı veriyor ve aynı zamanda makaleler yazıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir