Perşembe , 28 Eylül 2023

Meclis, kısa sürede Twitter’da takipçi sayısını artırdı

TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, TBMM Genel Kurulu adına açılan Twitter ve Facebook sosyal paylaşım sitelerinin ilgiyle takip edildiğini belirtti.

TBMM Genel Kurulu’nun faaliyetleri konusunda bilgi veren Twitter hesabının takipçi sayısının 6 ayda 16 bine ulaştığını kaydeden Neziroğlu, yeni yasama yılında ayrı bir hesap daha açacaklarını söyledi.

TBMM Genel Kurulu’nun yasama çalışmalarının aktarıldığı Twitter hesabını güçlendireceklerini anlatan Neziroğlu, görüşülen tasarı ve tekliflerin yanı sıra Meclis’e sevkedilen tasarı ve teklifler, milletvekillerinin Başbakan ve bakanlara yönelttiği soru önergeleri, araştırma, soruşturma, genel görüşme ve gensoru önergeleri, basın toplantıları, idari faaliyetlerin de düzenli olarak bildirileceğini ifade etti.

Tweet’lerin, Genel Kurul’da Başkanlık Divanı’nda görevli yasama uzmanlarınca atıldığına işaret eden Neziroğlu, gelişmelerin an an ve en doğru şekilde yansıtılmasına özen gösterildiğini vurguladı.

Sosyal medyayı kullanan diğer ülke parlamentolarıyla kıyaslandığında TBMM’nin kısa sürede önemli bir takipçi sayısına ulaştığına dikkati çeken Neziroğlu, teknolojinin imkanlarını kullanarak yasama denetim ve diğer faaliyetleri konusunda ilgili kesimleri ve kamuoyunu bilgilendirmeye önem verdiklerini kaydetti.

Neziroğlu, yeni yasama yılında yasama ve denetimle ilgili bilgileri kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerine de göndereceklerini, böylece kendileriyle ilgili konularda Meclis’teki gelişmelerden haberdar olabileceklerine işaret etti.

24. Dönem 2. yasama yılında başlattıkları ”Yasama Bilgi Desteği Sistemi” ile milletvekilleri, personel ve abonelere yasama ve denetimle ilgili süreçlere ilişkin güncel bilgileri SMS ve e-posta yoluyla iletilmesi hizmetinden memnuniyetin de yüksek olduğunu belirten Neziroğlu, bu konuda olumlu tepkiler aldıklarını sözlerine ekledi.
sabah

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir