Çarşamba , 22 Mart 2023

Melih Gökçek’in Twitter hesabı ele geçirildi

Sosyal medya üzerinde ünlülerin hesaplarının ele geçirilmesi artık oldukça alışılagelmiş bir durum olmaya başladı. Ancak siber suçluların hedeflerindeki isim bu sefer yalnızca bir ünlü değil ayrıca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan siyasetçi İbrahim Melih Gökçek oldu.

Twitter hesabını aktif olarak kullanması ile sosyal medyanın fonomen siyasetçilerinden birisi  olma imajına bürünen Melih Gökçek’in 1 Milyon 750 bini aşkın takipçiye sahip olan Twitter hesabı, kendilerine “Siber Ergenekon” adını veren sanal bir hacker grubu tarafından ele geçirildi.

Melih Gökçek’in yapmış olduğu açıklamada, “Bugün 03.59’dan itibaren kimliği belirsiz kişilerce ele geçirilen Twitter hesabım, Twitter üst yönetiminin müdahalesi neticesinde bugün saat 16:00 itibarı ile şahsımın kullanımına açılmıştır. Bu süre içerisinde hesabımdan yapılan açıklama ve duyurularla hiçbir ilgim yoktur. Kamuoyunun bilgisine sunarım.” dedi. Siber suçluların artık alıştığımız komik espri anlayışı bu sefer de kendisini ünlü siyasetçinin hesabından gösterdi.

Daha önceden sosyal medya üzerindeki yapılan bir paylaşıma atıfta bulunan siber korsanlar, Melih Gökçek’in hesabını ele geçirdiklerinde ilk iş “FIŞKİYEYİ BEN KIRDIM, BAŞBAKAN’I ENGELLİYORUM” Tweet’ini  yayınladılar.

Ele geçirilen Twitter hesabı ise kısa süre sonra tekrardan Twitter yönetiminin de yardımıyla Melih Gökçek’e iade edildi. Gökçek Saat 16.00’dan itibaren tekrardan Twitter hesabından oturumunu açtı ve kaldığı yerden Twitter’ı kullanmaya devam etti.

Ayrıca başlatılan araştırmalar sonucunda hesabı ele geçiren kişilere ulaşıldı. İşin tuhaf yanı ise Melih Gökçek’in hesabını ele geçiren kişinin henüz çocuk yaşta olmuş olmasıyıdı. Sosyal medya mağdurluğu kısa zamanda sona eren Melih Gökçek böylece Twitter hesabının kontrolüne tekrardan sahip olarak kaldığı yerden Twitter hesabını kullanmaya devam etti.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir