Perşembe , 30 Haziran 2022

Microsoft Edge Kullanıcılarına Özel 3 Özellik

Windows 10 ile birlikte Microsoft karşımıza yenilikler ve değişiklikler ile çıkmıştı. Normalde yeni çıkan her Windows sürümünde sadece rötuşlar ile düzeltilmesini görmeye alışık olduğumuz Microsoft İnternet Explorer tarihe karıştı ve yerine internet tarayıcısı olan Microsoft Edge geldi. Edge, Explorer’a göre bir devrim olmasına karşın diğer internet tarayıcılarına oranla sadece bir yenilik. Fakat bu yeni yenilik içinde pek alışık olmadığımız kullanım kolaylıklarını barındırıyor. İşte en çok hoşumuza giden ve Microsoft Edge’yi kullanmamıza neden olabilecek 3 güzel özellik.

1-Kolay Okuma Özelliği

Microsoft Edge’nin en şık özelliklerinden biri hiç şüphesiz görmeyi beklediğimiz kolay okuma özelliği olmuş. Bu özellik sayesinde karmaşık web siteleri içerisinde yer alan yazıları ayrı bir sayfa içerisinde tasarımdan ayrık ve kafa karıştırmayan bir görünüm ile okuyabiliyoruz. Dikkat dağıtmayı engelleyici mod olarak yapılan bu özellik esasen Safari’de yer alıyor ve birçok kullanıcı özellikle karmaşık web sitelerinde bu özelliği aktif olarak kullanıyor.

2-Yaz Bunu Kenara

Yeni Edge, sayfa üzerinden bizlere kolayca notlar almamıza da yardımcı oluyor. Yapışkan notlar ve diğer not uygulamaları ile tüm masaüstünü doldurup taşıranlardansanız Microsoft Edge bu konuda diğer not uygulamaları ve eklentilerine oranla size beklenenin üzerinde bir performans sunuyor.

3-Sonra Okuma Özelliği

Gerçekten güzel ve göz gezdirilesi bir yazı karşınıza çıkıyor fakat ne var ki şuan için onu okumaya yetecek vaktiniz yok. Hiç dert etmeyin, Windows 10’un yükselen tarayıcısı Edge bu konuda da oldukça pratik bir çözüme sahip. Edge, yer imleri mantığından biraz daha farklı olarak işleyen sonra okunacaklar özelliğine sahip. Bu özellik sayesinde çok daha kolay bir şekilde sonradan okumak istediklerinize ulaşıp bunları düzgün bir şekilde arşivleyebiliyorsunuz.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir