Salı , 30 Mayıs 2023

Microsoft, Minecraft’ın yapımcı şirketi Mojang’ı satın alabilir

Oyun dünyası üzerinde hiç adını bilmediğimiz fakat bir anda meşhur olabilen oldukça sayılı oyun vardır. Bunlardan birisi de Minecraft. Bugün The Wall Street Journal tarafından yapılan bir habere göre Microsoft meşhur oyun Minecraft’ın yapımcı şirketi olan Mojang’ı satın alıp yatırımlarının arasına eklemek istiyor. Henüz görüşmelerin başladığı bilgisini veren habere göre satın alma ortalama olarak 1-2 hafta gibi kısa bir görüşmenin sonucunda neticeye varabilir.

Diğer bir iddia ise Microsoft’un Mojang’ı satın almak için ayırdığı bütçe. İnternet dünyası üzerinde yer alan haberlere göre Microsoft, Mojang’ı satın almak için ortalama olarak 2 Milyar doların üzerinde bir bütçe teklifi sunacak. Yeni nesil pikselize yaratıcılık oyunu olarak geçen Minecraft oyununun en son olarak Xbox versiyonu da çıkış yaptı.

Şuanda oyun dünyada en çok satın alınan popüler oyunlardan birisi olma yolunda ilerliyor. Elbette muhtemelen Microsoft’un bu yapıma sahip olmak istemesinin altındaki amaç oyunu Windows ekosistemi ile sınırlandırmaktan daha ziyade başka planları için kullanmak gibi görünüyor. Ayrıca Minecraft’ın her ay büyük bir hasılat ettiğini de not düşmemiz gerekiyor.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir