Pazartesi , 6 Şubat 2023

Mimarlar Mobilde Daha Çalışkan

Android cihazlar, telefonlar, tabletler her ne kadar günlük yaşantımızda bizlere sosyal medyayı takip etme, oyunlar oynama gibi işlerde yardımcı olsa da aslında kullanım yelpazesi oldukça geniş. Günlük yaşantımızda bir Android telefonu ya görüşme yapmak için, ya sosyal medya yada oyunlar oynamak için elimize almaktayız. Bazen derslerde not almak gibi işlerimizde de kullanmaktayız ki bu durum akıllı cihazları aslında her işimizde kullandığımızı göstermekte.

Tabi ki sosyal medya takibi önemli olsa da hiçbir şey işlerimiz kadar önemli değil diyebiliriz. Günlük yaşantımızda akıllı cihazları kullandığımız kadar iş hayatımızda da kullandığımızda oldukça verimli işler çıkartabiliriz. Bu yazımızda sizler için mimarlık ve tasarım için ücretsiz uygulamalardan bahsedeceğiz, 3 ücretsiz uygulamadan bahsedeceğimiz bu başlığımız altında indirmeler yaparak ücretsiz uygulamaları hemen deneyebilirsiniz.

AutoCAD 360: AutoCAD uygulaması mimarlık ve tasarım okullarında, işlerinde bilgisayarlarda sıkça kullanılan uygulamalardan diyebiliriz, ancak bilgisayarımızı sürekli yanımızda taşımak mümkün değil değil mi? AutoDesk firması bu durum içinde AutoCAD 360 Android ve İOS uygulaması ile çözüm sunmakta, genel bir çizim uygulaması olduğu için bir çok iş alanında kullanmak mümkün.

AutoCAD 360 Android

AutoCAD 360 İOS

Adobe Ideas: Çizim, tasarım deyince akla ilk gelen firmalardan birisi de Adobe oluyor, bir çok çizim, tasarım programı bilgisayar dünyasında bulunmakta olan Adobe firması mobil ve tablet cihazlarını da unutmadan programlar hazırlamaya devam etmiş ki sonuç olarak ortaya tasarım ve çizim uygulaması olan Adobe Ideas ortaya çıkmış. Adobe Ideas ücretsiz uygulamalar kategorisinde yer almakta.

Adobe Ideas İOS

MagicPlan: Diğer uygulamaların aksine MagicPlan daha farklı bir uygulama diyebiliriz, İOS ve Android platformlarında ücretsiz olarak sunulan MagicPlan uygulaması ile mekan planı çıkarmak çok kolay diyebiliriz, tek yapmanız gereken MagicPlan uygulamasını açmak, gerisini kamera ile MagicPlan uygulaması halletmekte.

MagicPlan Android

MagicPlan İOS

 

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir