Perşembe , 17 Haziran 2021

Toplu Taşıma Kontrolünüz Altında: MobİETT

Akıllı telefon kullanımının gitgide arttığı dönemde işimize yarayacak uygulamaların sayısı da gitgide artıyor. İstanbul içinde gideceğimiz yere trafik nedeniyle belkide hep geç kalmışızdır. Bunun sıkıntısını azda olsa azaltmak için vakitten tasarruf hemde hızlı ulaşım için hayatımızda pek çok uygulama var.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün bir hizmeti olan MobİETT uygulaması. Dilediğiniz ve istediğiniz an anlık toplu ulaşım bilgisine, otobüs güzergah bilgilerine varış saatlerine bu uygulama sayesinde cep telefonunuzdan ulaşabilirsiniz.

MOBİETT  uygulaması akıllı bir uygulama olup sadece o anda ihtiyaç olduğunuz ilgiyi kullanıcılarına sunmaktadır. Yani kısaca konum olarak neredeyseniz size en yakın  göstererek kolay duraklar hakkında bilgi almanızı sağlar.Beklediğiniz otobüsün ne kadar süre sonra geleceği veya otobüsün kaç durak geride olduğu bilgilerine kaliteli bir kullanıcı arayüzüyle erişebilirsiniz.

Uygulamada var olan hat bilgi ekranını yatay ve dikey olarak kullandıkça bu uygulamayı daha çok sevebilirsiniz. İstanbul’da yaşayan vatandaşlarımız için akıllı telefon kullanan tüm kişilerde bulunması gereken olmazsa olmaz uygulamalardan olduğunu söylemek ister, yüklemenizi tavsiye ederim.

Uygulamanın iTunes bağlantısına buradan, Android uygulamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Hakkında Murat Uz

Ağırlıklı Olarak Teknolojik İçerik Ve Fotoğrafa İlgisi Bulunan Yazar, Mobil Cihazlar, PC'ler Ve Teknoloji Lansmanlarını Sıkı Bir Şekilde Takip Etmekte, Teknolojinin Farklı Mecralarında Haber Ve Makaleler Yazmaktadır.

One comment

  1. Kardeşim eline sağlık…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir