Çarşamba , 17 Ağustos 2022

Mobil Cihazlarınızı Hızlıca Şarj Edin

Sosyal medyadan kopmamak için yapacaklarınız ayrı, bir de sosyal medyadan kopma sürenizi kısaltmanız için bilmeniz gerekenler var. Her ne kadar akıllı mobil cihazlar konusunda yüksek teknolojiler kullanılıyor olsa bile cihazlarımızı daha hızlı şarj etmemize yardımcı olan asrın icadı olarak sunulacak bir şeyler hala gün yüzüne çıkmadı. Yine de umutsuzluğa kapılmayalım en azından hala daha hızlı şarj etmemize yardımcı olan yöntemler mevcut;

Telefonu Hızlı şarj etme

Cihazınızı Kapatın veya Uçak Moduna Alın

Cihazınızı daha hızlı şarj etmenin ilk ve en önemli adımı cihazınızı kapalı olarak şarj etmektir. Cihazınızı kapalıyken şarj etmeye çalıştığınızda mobil cihazınızın tek işi şarj olmak olacaktır. Oysa cihazınız açıkken arka planda hala uğraşması gereken işler yapılması gereken şeyler vardır. Bu nedenle cihazınızı kapatmak daha önce gözlemlemediğiniz şekilde hızlı şarj ile tanışmanıza yardımcı olacaktır. Telefonunuzu kapatma konusunda bir engeliniz varsa en azından uçak moduna alın ve arka planda çalışan uygulamaları en aza indirin.

USB Boş Zamanlarınız içindir

USB ile cihazınızı şarj etmeniz prizden güç alarak şarj etmenize oranla daha uzun bir şarj süresine neden olacaktır. USB ile cihazınızı sadece boş zamanlarınızda şarj edin. Size hızlı bir şarj gerekiyorsa ve aceleniz varsa mutlaka ilk seçeneğiniz priz olmalıdır. USB ile ise çalıştığınız zamanlarda zaman kazanmak için cihazınızı bilgisayarınız aracılığı ile şarj etmeyi deneyebilirsiniz.

Kalite = Hızlı Şarj!

Çok daha hızlı bir şarj süresi elde etmek için USB kablonuzun ve adaptörünüzün orijinal olması en idealidir. Orijinal cihazınız yoksa o zaman gerçekten kaliteli ve bilinen markaların ürünlerinden birini kullanarak cihazınızı şarj edin.  Kaliteli ve markalı şarj aletleri cihazınızın ihtiyacı olan tam elektrik akımını iletir bu da telefonunuzun olması gerektiği hızında şarj olması için önemli bir etkendir.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir