https://juragankomik.com
Perşembe , 30 Mayıs 2024

Mobil İnternet Pazarlamanın Önemi

Dijital pazarlamacıların göz ardı edemecekleri bir alan hiç kuşkusuz ki “Mobil İnternet” Turkcell’den alınan bilgiye göre son bir yılda mobil internet kullanımı %311 artmış. IAB Türkiye’nin bir araştırması ise; Türkiye’de çalışan erkeklerin %31’i, çalışan kadınların %43’ü olmak üzere toplam çalışan nüfusun %35’i cep telefonlarından internete giriyor. Bu yüzde oranı 4.056.521 kişiye tekabul ediyor.

Dünyadaki verileri incelersek; PayPal mobil ödemelerinde 2008 yılından 2010 yılına büyük bir artış gerçekleşti. 2008 yılı toplam mobil satışları 25 milyon dolarken, 2010′da bu rakam 750 milyon dolara yükseldi. Paypal, Mart ayında mobil ödemelerin günde yaklaşık 6 milyon dolara ulaştığını, 2013 yılında mobil ödeme toplam rakamının 7.5 milyar dolara çıkacağını beklediklerini iletti.

Morgan Stanley’in aşağıdaki araştırma grafiğini incelediğimizde 2013 ortalarında mobil internet kullanımının dosktop internet kullanımını yakalaycağını görüyoruz.

 

mobil-internet-pazarlama

Tüm bu verilerden ışığında mobil internet kullanımına önem vermemiz gerektiğini görüyoruz. Web sitemiz ve e-bülenlerimizin mobil uyumlu olması, hedef kitlenizin ilgisini çeken, onlara ve size fayda sağlayan mobil aplikasyonunuzun olması gün geçtikçe bir zorunluluk haline geliyor.

Hakkında Onur Yılmaz

1982 yılında İstanbul'da doğdu. Yeditepe Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olduktan sonra Amerika’da PCBM (Professional Certificate of Business Administration) eğitimini tamamladı. 2003 yılından bu yana çeşitli internet projelerinde aktif olarak yer aldı. Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya alanındaki çalışmalarına Hürriyet İnternet Grubu’nda devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir