Cuma , 9 Aralık 2022

Mobil Para Transferinde Bir İlk

DenizBank, fastPay uygulaması ile banka müşterisi olsun olmasın sadece cep telefonu numarası ile gece-gündüz, hafta sonu 7×24 para transferi yapabilme imkânı sunuyor. Uygulama, “sesle para gönder” ve “restoranda mobil ödeme” özellikleri ile ilk olma özelliği taşıyor.

Yenilikçi ürün ve hizmetleri ile dikkat çeken DenizBank, hayata geçirdiği fastPay uygulaması ile kullanıcılara ödeme alışkanlıklarını kökten değiştirecek birçok özelliği deneyimleme fırsatı sunuyor.

fastPay, operatör ve hesap bağımsız altyapısı ile banka müşterisi olsun olmasın tüm kullanıcılara sadece cep telefonu numarası ile gece-gündüz, hafta sonu 7×24 para transferi yapabilme olanağı veriyor. DenizBank, fastPay’in “Sesle Para Gönder” ve restorantta kasaya gitmeden direkt mobil uygulamanın içinden ödeme yapılabilme özellikleri ile sektörde yine bir ilke imza atarak mobil para transferinde farklı deneyimler yaşatıyor.

Ses ile komut yeterli…

fastPay mobil cüzdan uygulaması, “Sesle Para Gönder“ özelliği ile benzerlerinden ayrışarak sektörde bir ilk olma özelliği taşıyor. Para transferleri için hızlı işlemlere kaydedilen rumuzu, kullanıcının sesinden ayrıştırabilen bir teknolojinin uygulandığı bu özellik sayesinde para transferi yapmak için cep telefonuna sesli komut vermek yeterli oluyor.

Restoranda direkt mobil uygulama üzerinden ödeme imkânı…

fastPay uygulamasının ön plana çıkan bir diğer özelliği de restoranda kasaya gitmeden mobil cihaz üzerinden ödeme yapılmasına imkân vermesi… Bunun için uygulamadan ilgili işyerini seçmek ve ödeme tutarını girmek yeterli oluyor. Uygulama aynı zamanda adisyon açmaya ve ikinci bir kişinin uygulama ile hesaba katılması ile ortak ödeme yapmaya olanak veriyor. fastPay ile internetten online ödeme de yapılabiliyor.

DenizBank müşterileri ise fastPay içindeki cüzdanlarından mevduat, kredili mevduat hesabı veya fon bakiyelerinden ödeme yapabiliyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan DenizBank Dijital Kuşak Bankacılığı Grubu Genel Müdür Yardımcısı Murat Çelik, DenizBank’ın inovatif yaklaşımına paralel olarak birçok alanda sektörü ilklerle tanıştırdığını belirterek fastPay uygulaması ile ilgili olarak; “Türkiye nüfusu 29 yaş ortalaması ile genç bir nüfusa ve aynı zamanda yaklaşık olarak 65 milyon GSM kullanıcısına sahip. Mobil cihaz kullanımının da yaygınlaşmasına paralel, mobil bankacılık uygulamalarına ilgi her geçen gün artıyor. Biz de DenizBank olarak bu alanda birçok uygulama hayata geçiriyoruz, fastPay de bunların en yenisi. fastPay’i benzerlerinden farklı kılan en önemli özellikleri ise; para transferinde gönderici ve alıcının DenizBank müşterisi olmasına gerek kalmadan işlem yapabilmesi, sesle para gönderme ve kullanıcıların restoranda kasaya gitmeden direkt mobil uygulamanın içinden ödeme yapabilmesine olanak tanıması.” dedi.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir