https://juragankomik.com
Cuma , 19 Nisan 2024

Mobil Seo Nedir? Nasıl Uygulanır?


Online dünya mobil olma yolunda gidiyor ve herkes popüler mobil internet trendi ile ilgili, son 6 ay içerisinde cep telefonu ve mobil cihaz alanların %66 sının şeyler Facebook, Twitter ve Google, Hotmail, Yahoo ve diğer POP3 mail servisleri ve web servislerini rahatça kullanıp kullanmayacaklarıdır.

Mobil Web tarayıcıları ve akıllı telefonlar online siteleri ve online bankacılık, reklam ve ekstra bir bütün web dünyası mobil dünyaya döndü. Online dünya mobil oluyor ve bu da, sitenizin artık mobil web sitesi olarak ta görüntülenmesi gerektiği anlamına gelir, elbette MOBİL SEO uyumlu. Peki, Mobil SEO ve nasıl kullanılacağını biliyor musunuz?

Mobil web sitesi tasarımı ve mobil seo standart SEO uygulamaları ile karşılaştırıldığında Mobil SEO genellikle çok farklı bir şekilde düzenlenmelidir.. Internet arama motoru optimizasyonu uygulamaları Mobil SEO standart SEO uygulamalarından farklı beceriye sahip olmayı gerektirir. Mobil SEO da fark nedir? Ve başarı mobil web sitesi tasarımı ve mobil seo yapmak için bu beceriyi nasıl kullanabilirim?

Mobil Web Siteleri
Zaten muhtemelen kullanarak aşina olduğunuz sitelerin mobil özellikli sürümleri – Google, Yahoo, Facebook, Twitter ve mobil Web sitesi bulmak çok kolay, pek çok diğer sitelere de mobil Web olabilir. Mobil siteleri ve bilgisayar görüntülenebilir meslektaşları arasında bir ayrım genelde yoktur. İnternet üzerinde bulabileceğiniz bir ve mobil İnternet üzerinde bulabileceğiniz örneğin, Google iki sürümü vardır.

Mobil web siteleri ve “normal” Web siteleri arasında çok fazla bir fark yok..
Şimdi, bütün yapmanız gereken mobil seo öğrenmek ve mobil seo nun nasıl çalıştığını, zaten standart SEO bilgi birikimleriniz bir siteye Mobil SEO ilkelerini uygulamak çok zor değildir.

Cep telefonu ve diğer mobil cihazları ile web sitenizi ziyaret eden kişi çoğunluğu her geçen gün hızla artmaktadır, buna istinaden Mobil SEO önem kazanmaktadır. Hali hazırda Türkiye ve dünyadaki mobil iletişim operatörlerinin dünya devi Iphone, Blackberry, Samsung, Nokia, Motorola, HTC ve daha birçok mobil cihazların Türkiye’deki kontratlı kampanyaları ve sınırsız mobil internet paketleri ile birlikte özellikle son 2 yıldır mobil internet kullanıcıları hızla artmaya devam edecektir ve en geç iki yıl içerisinde mobil internet kullanıcıları masa üstü internet kullanıcılarının sayısından fazla olacaktır ve bu SEO trendini klasik SEO uygulamalarından Mobil SEO ya değiştirmiştir ve hatta Mobil SEO nun ön planda olduğu web siteleri Google da yükseliş trendini ele geçirecektir. Mobil SEO treni kaçmadan sizde bizimle Mobil SEO hizmetimizle sizde güçlü mobil seo hizmetimizle Google da ilk sıralarda yerinizi alın.

Türkiye’deki mobil internet kullanıcıları göz önüne alındığında Türkiye’deki genç ve yetişkin Türk kullanıcıların % 37′si cep telefonları ya da tablet tarzı mobil cihazlarla internet erişimini kullanma eğilimindedirler. Bu nedenle, web sitenizin kullanıcı deneyimini göz önüne alındığında, bir mobil seo strateji olmalıdır. Mobil SEO da bir adım ileri olma size kazançtan başka bir şey sağlamayacaktır. Mobil SEO = Kazanç.

Mobil Web Sitesi Oluşturma
Çok, pek çok mobil web siteleri, XHTML, genellikle Internet üzerinde Web sayfaları oluşturmak için kullanılan HTML basitleştirilmiş bir versiyonu gibi tür adı verilen bir kod yazılır. Etki alanı. Mobi yanı sıra mobil siteleri için sık sık kullanılır.

İşte bilmeniz gerekenler: mobi etki alanı veya XHTML güçlü ve çarpıcı bir online cep varlığı oluşturmak için yazılmış bir site olduğunu kesinlikle gerekli değil.. Com etki alanı (ve diğer tüm uzantıları elde olabilir) altında siteler gibi mobil arama motorları tarafından kolayca bulunabilir. Ancak, bu zorunlu değil ama en iyi mobil sayfalar oluştururken XHTML kodunu kullanabilirsiniz. Bu, sadece bunu mobil site bulmak için daha geniş bir kitleye yapmak, sayfa daha büyük bir çeşitli mobil kullanıcılar için biraz daha erişilebilir hale getirir.

Öğrenme XHTML, ya da bu dilin sitenizi dönüştürme sayfaları, zor ve yıpratıcı bir süreç olmak zorunda değildir. Size, öğrenmek ve gerektiğinde XHTML kodunu dönüştürmek yardımcı olacak birçok çevrimiçi öğreticiler vardır. W3Schools gibi birçok kullanıcı dostu XHTML hakkında öğretici web siteleri cep telefonu ve bilgisayar tabanlı sürümleri üzerinde nasıl kullanılır bu sitelerden öğrenebilirsiniz.

murat kolukırık

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir