Cumartesi , 2 Temmuz 2022

“Molotof Yok Mu Molotof”

sırrı abi’yi sosyal medyayı az çok takip eden herkes bilir hem de allah gecinden versin hoca sormadan iyi bilir hani. gerek gazete köşeyazıları, gerek yaptığı tv programları ve tabii ki filmleri terazinin ağır basan en sağından, hafif basan en soluna bir çok insanın bir şekilde kabul etsin etmesin işler vicdanına. üslubundaki tatlı dilin sihrineyse diyecek yok zaten. gür ve sert seslerle birazdan insaniyetten çıkarak iyice kutuplaşmış ülkede akil adam olarak herkesin saygısını kazanmış sırrı abi; önümüzdeki seçimlerde bdp’nin meclise girmek için olusturduğu bağımsızlar platformuna katılınca bir titretti içten bazı sevenlerini, bu katılımı destekleyen ya da nötr yaklaşan bazı başka sevenlerine ragmen.

ne yalan söyleyim faşizmin her türlüsüne karşıt bu samimi insaniyet figürünü orda görünce ben de üzüldüm. zira malum partinin kullandığı yötem ve söylemler sayesinde bir farkı yoktu mhp’den ya da chp’den, hatta çetin doğan ve doğu perinçek’in içinde bulundugu ulusalcılarım o fantastik bağımsız platformundan. eh sempatizanlarına sokaklarda insanlara attırdığı molotofları kendi binalarında saklayan, olay çıkması ve ortamın daha fazla gerilmesi için kendinin olmayan ama güya hakkını kolladığı kendi halkının olan küçük çocuklarının eline taşlar verip sokağa polislere karşı salan, otobüs arac kundaklayıp masum insan yakan bir oluşumun bırak demokratik olduğuna inanmak faşist olduğunu söyleyememek için bile hakkaten vicdanı yitirmek gerekir(di sanıyordum). başka yere yakışırdı sırrı abi oysa, onların sözde savundugu ama onlar gibi olmayan farklı dilden(nameden) konuşan , farklı yöntemle halkının hakkını gerçekten arayan.

velhasılı kelam böyle uygun bulmuş. daha dün gaziosmanpaşa’da kendisinin seçim minübüsünü gördüm. valla gülümsedim de herşeye ragmen. olsun dedim meclise gidecekse, bdp’nin desteğiyle de gitse, o gitsin dedim. her ne kadar minübüsün üzerindeki renkleri kan döken bir terör örgütünün renklerinden ziyade bir halkın, bir topluluğun sevdigi, benimsediği renkler olarak görmeye çalışsam da çalan müzikteki “özerklik” kelimesi hani şu aynı medeniyetin mirasçsıyız, aynı toplumun kardeş halkıyız söyleminin ruhuna fatiha okumadı değil göğnümde.

işte son olarak sırrı abi’nin seçim ofisinde molotoflar bulunmuş. sırrı abi’nin zaten haberi yoktur böyle birşeyden, işi de olmaz zaten herkesin bileceği gibi. ama işi olmaz olmasına da; bu molotoflu, taşlı, sopalı şiddet dolu demokrasi kılıfındaki kan siyasetiyle neden işi olur görmez mi hala onu anlayamıyorum ben tey en başından beri.

şükür kendime bir çıkar yolu buldum. olsa olsa sırrı abi bir devlet projesi. bdp gibi yolu zerre barıştan, kardeşlikten geçmeyen, söylemleri ve eylemleriyle sadece kendi faşizmini yaratan ve açıkça şiddet yanlısı olan partiyi yumuşatmak, asimile etmek, kendine benzetmek için devlet tarafından yerleştirilmiş güzelinden bir komplonun parçası ajan sadece. insan o molotofları attıran elleri tutan sırrı abi’yi görünce sadece buna inanmak istiyor zira.

Hakkında ilker

"Bir Süpermen Değil"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir