https://juragankomik.com
Çarşamba , 19 Haziran 2024

Motorola DROID HD Görüntüleri İnternete Sızdı

Kısa süre önce Google tarafından büyük çoğunluğu satın alınmış olan Motorola‘nın yeni bir cihazına ait görüntüler internete sızdı! Engadget‘da yayınlanan habere göre yeni cihazın adı; DROID HD. Ayrıca DROID HD kalınlığıyla Galaxy S II’ye rakip olacak gibi gözüküyor.

Droid HD’nin tüm özellikleri şuan itibariyle bilinmiyor. Soldaki resimden de anlaşılacağı gibi cihazda Android Gingerbread versiyonu ve Motorola’nın kullanıcı arayüzü mevcut. 4.5 inçlik qHD ya da HD 1280 x 720 piksel (Cihazın isminden dolayı HD çözünürlüğe sahip bir ekranı olabileceğinden şüpheleniliyor.) çözünürlüklü dokunmatik ekran ve 8MP LED Flaşlı, Otofokuslu, 1080p Full HD video çekimi yapabilen kamerası olduğu biliniyor. Cihazın ön kısmında da görüntülü görüşme için bir kamera yer alıyor.

Droid HD, dışardan erişilebilen microSD ve SIM yuvaları, sol yanında microUSB ve microHDMI çıkışları, sağ yanında ise Güç/Ekran kilidi butonu ve Ses kontrol butonlarına sahip olacak.

Amerikan Verizon operatörüyle satışa sunulacak olan Droid Bionic‘in halefi olduğu yönünde yorumların bulunduğu Droid HD’in, geçtiğimiz haftalarda internete bilgileri sızan Motorola Dinara olabileceği de söyleniyor. Dinara adlı cihazın söylentilere göre bazı özellikleri şöye; Texas Instruments OMAP4430 ya da 4460 çipset, 13MP Kamera, VGA çözünürlüğünde ön kamera, HD çözünürlüğünde dokunmatik ekran, çıkartılamayan pil ve yanda yer alan Güç/Ekran kilidi butonu. HD çözünürlükte ekranlara sahip cihazlarla ilgili söylentilerin oldukça arttığı şu günlerde eğer Motorola Droid HD adlı cihazında bu tip bir ekran kullanmayacak olursa büyük bir stratejik hata yapmış olur.

Motorola Dinara’nın kış aylarında resmiyet kazanması bekleniyordu. Eğer haberimizde bahsi geçen Droid HD prototipi Motorola Dinara ise 2011 son çeyreğine doğru Motorola’nın HD çözünürlüklü cihazlarını göreceğiz demektir. Yani Motorola’nın bu harika telefonuna en geç Şubat ayına kadar satın alabileceğiz.

Droid HD, Droid Bionic gibi Motorola’nın yeni modellerinden ve piyasadaki birçok cihazdan daha ince bir şekilde tasarlanmış. Kameranın ve hoparlörün bulunduğu kısımda kalınlık biraz artıyor, aynı durum Samsung’un Galaxy serisi amiral gemisinin alt kısmında da mevcut. Dünyanın en ince akıllı telefonu olan Galaxy S II; 8.49mm kalınlığında, Droid HD’nin ise tahmini olarak 8.5 – 9 mm aralığında bir kalınlığa sahip olacaktır. Galaxy S II ile aynı ya daha ince de olabilir. Kalınlık konusundaki kesin kanıyı ancak resmi duyurusu yapıldıktan sonra koyabiliriz. Cihazın Engadget tarafından yayınlanmış olan görüntülerini aşağıdan inceleyebilirsiniz. Görüntülerde Droid HD’nin yanında yer alan cihazın Droid Bionic olduğunu hatırlatalım.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir