https://juragankomik.com
Perşembe , 20 Haziran 2024

Mualla ! Blogger olmuş ne âlâ : )

Size biraz Mualla’yı anlatmak istiyorum;

Mualla genelde ‘rüküş’ tabir ettiğimiz giyim stilini kullanır. Karmakarışık renkler, üst üste takılar.. bakarken gözleriniz yorulur,rahatsız olursunuz.Tarzının da ne olduğu hiç belli değildir.Bir gün klasik, bir gün hippi,diğer gün ikoncan oluverir..

Mualla özünde iyi insandır, kimseye kötülüğü yoktur esasen ama insanlar farklı huylarından ötürü pek görüşmeye yanaşmaz onunla..

Mesela, lafı uzatır da uzatır.”sadede gel yahu” demek ister, diyemezsin fırsat bulup.Sonra döner döner aynı şeyi anlatır.Bu da sıkar tabi çevresini…

ama bir kötü huyu daha vardır ki ,o hepsinden beter göze batar;  yeter ki ona bir hediye verilmiş olsun, över de över : ) alt tarafı bir kremdir ama
mucize gibi anlatır.Çıkarı varsa hele ;  lafı evirir çevirir oraya getirir, Ama olur ya es geçilmiş olsun yerin dibine sokar hediyeleşenleri,hediyenin ne olduğu önemli değildir kıskandıysa eğer, zaten kötü bir şeydir onun için : )

Bu yüzden onunla sohbet  keyif vermez kimseye. Ne bir şeyi gerçekten beğendiğine inanırlar , ne tarafsızlığına…

Mualla bu ! kendini en üstün görür.Senin fikrine cevap bile vermez, dinlemez seni .O anlatsın yeter…

mualla özünde iyidir ama bu huylarından kimse sevmez onu…

Şimdi size muallayı neden anlattığımı açıklayayım ; Muallayı bir blog yazarı olarak düşünün ve ilişkilendirin lütfen.

Böylece yeni blog yazmak isteyenler ne yapmamaları gerektiğini de kavramış olurlar.

Muallanın rüküş takılarını  site tasarımınız ve gereksiz yerlere aldığınız reklamlar olarak düşleyin..

sayfanız olabildiğince anlaşılır ve düzenli olmalı ki bakan sıkılmasın.Elbette reklam alıp bunu kullanın ama gelen okuyucuyu sıkmamaya özen gösterin.

Tarzı belli olmalı yazılarınızın.Daldan dala atlanmamalı ki; okuyanlar istikrar görebilsin.

Çok uzun, paragrafsız yazılar göz korkutur.Sadece hediye ürün almak adına beğenmediğiniz yada ilgi duymadığınız bir şeyi yazmamalısınız.Bir süre sonra kimse size inanmaz ve okumaz da..

aynı şekilde markalardan talep ettiklerinizde belirli ölçülerde kalmalı..

Mualla’nın aksine blogunuza yorum yapanlara mümkün olduğunca cevap verin ki; insanlar onlara ve görüşlerine değer verdiğinizi görsünler,bu iletişimden keyif alsınlar.

Sizde okuyup, araştırın, yorum yapın, beğendiyseniz takdir edin diğer blog yazılarını .Böylece paylaşmanın gerçekliğini elde etmiş olursunuz.

Mualla gözünüzün önüne gelsin..

ve neden istenmediği : )

Sevgiler…

 

Hakkında Evren Elif Kuyu

http://about.me/evrenelifkuyu

2 comments

  1. Ha haa süpermiş bayıldım yazına. “Mualla” ve blogger benzetmesi müthiş. Gerçekten var böyle bloggerlar. Bir süre sonra kimse okumamaya başlayınca kendin çal kendin oyna durumuna düşeceklerdir diye düşünüyorum. Sevgiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir