Cuma , 27 Mayıs 2022

MySpace Justin Timberlake ile Yükselişe Geçti

MySpace çıkışa geçti, siteye her gün 40,000 yeni üye katılıyor. Siteye eklenen özellikler sanal dünyanın en geniş ücretsiz müzik koleksiyona sahip MySpace’i eski günlerine geri döndürecek mi?

Aralık ayında yeni müzik oynatıcının siteye dahil edilmesiyle birlikte 1 milyon yeni kullanıcı daha siteye eklendi. Ayrıca site, Aralık’ta Myspace, Google+, Tumblr ve Pinteres’ten daha fazla trafik elde etti.

Şirket CEO’su Tim Vanderhook, Myspace’in yaşadığı değişimi şu sözlerle ifade ediyor: “Bu rakamlar sitenin hızlı yükselişini ve dramatik değişimini çok net bir şekilde belirtmekte.”

Bu yükselişi pop yıldızı Justin Timberlake ve Vanderhook’un da içerisinde bulunduğun yatırımcıların, geçtiğimiz yıl 35 milyon dolara MySpace’i satın almasına bağlamak mümkün.

Özellikle 2006-2008 yıllarında oldukça popüler olan MySpace, 2009 yılında Facebook’un önlenemez büyümesiyle düşüşe geçti. Sitenin 2011 yılında her ay ortalama 10 milyon kullanıcı kaybettiği biliniyor.

Timberlake ve takımının MySpace’i bir müzik servisi olarak yenileme stratejileri siteye tekrar hayat vermiş gibi görünüyor. Myspace, zengin müzik arşiviyle benzer alandaki rakiplerini geride bırakırken yeni müzik oynatıcısı, kişiselleştirilmiş radyo kanalları, müzik zevkine uygun öneri özelliği ve Facebook entegrasyonu gibi hoş yenilikler ile de iddiasını gösteriyor.

MySpace, 42 milyonluk şarkı arşiviyle dünyanın en geniş ücretsiz müzik koleksiyona sahip. 2011 Temmuz rakamlarına göre Spotify’ın arşivinde ise 15 milyon şarkı bulunuyor. Myspace’in ücretsiz olduğunu hatırlatırsak Vanderhook’un yaptığı “Kullanıcılar MySpace’e karşı tekrardan heyecan duymaya başladı” yorumu daha anlamlı hale geliyor.(tekno gaste)

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir