Perşembe , 6 Ekim 2022

Namechk Nedir Nasıl Kullanılır

Namechk Nedir?

“Name Check” kelimesi yani “İsim Kontrolü” kelimesinin kısa harflerinden oluşan web sitesi isim konusunda hüsran ve karmaşa yaşamanızın önüne geçilmesi için kurulmuş olan bir web servisidir. Namechk sizin belirtmiş olduğunuz kullanıcı adını popüler sosyal paylaşım sitelerinde tam şekilde uygunluğu ile kontrol eder. Dilerseniz domain üzerinden de kontrol yapabilen aracın kullanımı tamamen ücretsizdir.

Namechk Nasıl Kullanılır?


İnternet dünyası artık çok daha büyük bir yer. Sosyal medya platformlarında istediğiniz ismi almak için tek bir mail adresine sahip olmanız ve hızlı davranmanız yeterli oluyor. Aynı şekilde bir proje içinse isim ve isme uygun sosyal medya hesapları büyük bir önem arz ediyor. Yeni bir projeye başlıyorsunuz ve alan adınızı buldunuz. Yada sadece sosyal medya üzerinden yayın yapacaksanız adınızı buldunuz. Şimdi bu bulduğunuz adın hangi platformlarda daha önceden alındığını hangilerinde hala kullanılabilir olduğunu görmek için Namechk’i kullanmaya başlayabilirsiniz.

www.namechk.com internet adresine giriş yaptıktan sonra karşınıza gelen boşluğa istediğiniz kullanıcı adını yazıp Enter’a basarak hızlı bir tarama gerçekleştirip bu kullanıcı adının hangi sosyal platformlarda kullanılamaz ve kullanılabilir olduğunu görebilirsiniz. Böylece henüz projeye başlamamışken sosyal medya hesapları ile tam örtüşen yeni bir isim bulabilirsiniz. NameChk servisi Türkçe olarak kullanılamıyor fakat kullanım açısından son derece basit olduğu için dil desteğine de pek ihtiyaç bulunmuyor. Namechk şuanda sizi bekleyen kontrol edilmeye değer 50’ye yakın popüler site için hizmet veriyor.

Hakkında Mert Usluer

Sosyal medya, teknoloji ve bir çok konuda yazar. "sosyalmedyahaber.com"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir