Cumartesi , 28 Mayıs 2022

Nascar Sürücüsü Tweet Çılgınlığında Sınırları Zorladı

Nascar Daytona 500 yarışı,  pistteki patlama ve yangından ötürü uzun süren bir gecikme yaşarken Nascar sürücüsü Brad Keselowski bir sosyal medya
bağımlısının yapabileceği bir şey yaptı; twitter hesabında durum güncellemeye başladı.

Juan Pablo Montoya güvenlik aracına çarptı. Ortaya büyük bir ateş topu çıkmasına rağmen Keselowski ve Montoya kazadan yara almadan kurtuldu. Yarış durduruldu. Tam o karmaşada Keselowski 85.000’e yakın takipçisine aşağıdaki tweet’i yolladı:

Fire! My view pic.twitter.com/RWn3xMn6

Nascar sürücüsünün yarış ortasında attığı tweet 100.000 takipçi getirdi. Bir saat sonra yarış yeniden başladığında Keselowski’nin 185.000 civarında takipçisi vardı.

Bu sürede Keselowski ve hayranları arasında komik diyaloglar yaşandı.Fotoğrafı kastederek “Ben çektim” diyen Keselowski’ye hayranlarından “o fotoğrafı nasıl çektin”, “gerçekten de cep telefonun yanında mı?”  şeklinde yanıtlar geldi. Bir başka hayranı da “lütfen tweet yazma sadece sür” dedi.

 

 

Nascar sürücüsü yarış ortasında yazdığı tweet’lerle sosyal medya tarihindeki yerini alırken bizleri de sosyal medya kullanımının sınırları üzerinde yeniden düşünmeye sevk ediyor…

Kaynak: (Mashable.com)

 

Hakkında İlhan Korkmaz

Araş. Grv. İlhan KORKMAZ, 2008 yılında Dumlupınar Üniversitesi İktisat bölümünden mezun olduktan sonra Sakarya Üniversitesinde Sosyoloji bölümünde yüksek lisans eğitimi aldı. 2012 yılının Nisan ayından beri Dumlupınar Üniversitesi İktisat Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya devam eden İlhan Korkmaz, temel ilgi alanları olan iktisat sosyolojisi ve iktisadi kalkınmanın yanı sıra sosyal medyanın sosyolojik boyutları üzerine de çalışmalar yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir