Pazar , 20 Haziran 2021

Natro Web Hosting sektöre kalifiye insan kaynağı nasıl kazandırıyor?

Natro Web Hosting sektördeki bir çok Hosting şirketinden farklı olarak; müşteri memnuniyeti esası ile, gelişen ve değişen teknolojiye karşı IK & Eğitim süreçlerini sürekli geliştiriyor.

Natro Web Hosting Türkiye’de internet alan adları, web sitesi barındırma, veri merkezi hizmetleri ve güvenlik çözümleri konusunda faaliyet gösteren, kalifiye insan kaynağı ile 150.000’e yakın müşteriye hizmet veren köklü kuruluşlardan birisidir. İnsan gücünün bir kurumun başarısındaki en önemli faktör olduğunun bilincinde olan Natro Web Hosting, İK süreçlerindeki başarısı ile de diğer firmalara örnek olmaktadır.

natro_Logo-300x50Natro Web Hosting ’in Alan adı ve Hosting sektöründeki başarısının en önemli sebeplerinden birisi hiç şüphesiz, insan kaynağına yaptığı sürekli yatırımdır. Bu anlayış sektörde faaliyet gösteren diğer firmalardan olumlu yönde farklılaşma adına da katkı sağlamaktadır. İK süreçlerini tamamıyla kendi bünyesinden yöneten Natro Web Hosting’in bu süreci başarılı yönetmesindeki en önemli faktörler; Sürekli gelişim, eğitim ve kontrol mekanizmasıdır. İşe alım süreci ile başlayan sürekli gelişim, personelin bilgi ve beceri düzeyini arttıran eğitimlerle desteklenmekte ve bu süreç sonunda elde edilen başarıların devamlılığı için süreç sürekli kontrol altında tutulmaktadır.

Natro Web Hosting firmasındaki İK süreçleri ile ilgili açıklama yapan, Natro Hosting İnsan Kaynakları Uzmanı Özlem SELANİK : “Şirkete adaptasyonu ilk dikkat ettiğimiz unsur; Biz şirket içerisindeki iletişime ve saygıya önem veriyor ve dikkat ediyoruz. Bu yüzden adaylarımızda aradığımız en önemli kriter iletişim.” şeklinde konuştu.

Peki Natro’da İK Süreçleri nasıl bir yol izliyor?

Türkiye’nin en çok tercih edilen Hosting teknolojileri şirketinin departmanlarında çalışmak ve Natro ailesinin bir ferdi olarak beceri ve yetkinliklerini sürekli geliştirmek isteyen adaylar öncelikle bazı kriterlere sahip olmak zorundadırlar. Departmanlara göre değişmekle birlikte ,personel işe alım sürecinde dikkat edilen önemli kriterler; Üniversite mezunu olmak, sektördeki müşterilerin taleplerine cevap verebilecek başlangıç düzeyinde teknik bilgi düzeyi ve yetkinliktir.

Bahsedilen kriterlere sahip olan adaylara seçilme sürecinde, adayın işe uygunluğunu belirleyen çeşitli sınavlar uygulanıyor. Sözel ve sayısal becerileri ölçen yetenek testleri bu sınavlar arasında yer almaktadır. İşe uygun bulunan adaylar bir aylık süre boyunca Natro Akademi de eğitim sürecine tabi tutuluyorlar. Natro oryantasyonu ile başlayan eğitim süreci; ürün ve hizmetleri ile ilgili teknik bilgi, davranış iletişim becerileri ve ayrıca çağrı merkezi dinamikleri eğitimleri ile devam etmektedir.

İK uygulamaları ile ilgili detaylı bilgi almak için http://www.natro.com/ik/ adresini inceleyebilirsiniz

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir