https://juragankomik.com
Cumartesi , 18 Mayıs 2024

Neden harika bir web siteniz olmalı?

Sosyal medya pazarlaması veya herhangi bir kampanya hazırlandığında birçok şey göz önüne alınıyor ve ardından da kollar sıvanıp, işe başlanıyor. Fakat genel de hep en önemli nokta unutuluyor, o da elbette web sayfası! Facebook, Twitter gibi bir çok sosyal ağ üzerinde gerçekten iddialı ürünlerin pazarlanmaya çalıştığını görüyorum, muhtemelen siz de daha önce bunlardan bir kaç tane görmüşsünüzdür. Peki, asıl nokta bu ürünün web sitesi nerede? Sosyal medya adını verdiğimiz yeni medya düzenine insanlar her ne kadar alıştıklarını sansalar da henüz hala çok yeniler, yeniyiz.

Yıllardır bir ürün alırken yaptığımız iş bir dükkan veya mağazaya gitmek bir ürünü satın almak ve çıkmaktı. İşte sosyal medya pazarlamasında da bir web sitesine sahip olmak bir dükkana sahip olmak gibi bir şeydir. Kullanıcıların pazarlama da güven oyunu kazanamazsanız, ayırdığınız büyük maliyetli sosyal çabalarınızın geneli yıllar sonra çöpleşmeye dönecek olan sosyal mecralar üzerinde kalacaktır ve alacağınız verim büyük oranda düşecektir. Peki, bir web sitesine sahipsiniz, hatta öyle ki siz bu web sitesini bundan 4 yıl önce yani 2010 yılında açtınız.

İyi de bu web sitesini ne kadar güncellediniz veya kendinizi ne kadar internetin trendlerine uydurmayı başarabildiniz? İşte herkes için aslında en önemli soruların bunlar olması gerekiyor. Bazen gerçekten de çok kısa zaman içerisinde çok iyi yükseliş yakalamayı kolayca başarmış olan ürün veya hizmetler görüyoruz, işte bunların başarıya ulaşmasının ardındaki en önemli konulardan birisi hiç şüphesiz harika bir web sitesine sahip olmalarıdır.

Genel manasıyla bir web sitesine sahip olmanız size çok şey katacaktır, fakat harika bir web sitesine sahip olmanız size düşündüğünüzden kat kat daha çok şey katacaktır. Siz de harika bir web sitesine sahip olun ve bunun ardından ürün veya hizmetinizi sosyal medyaya açarak kampanyaları ve pazarlama tekniklerinizi dökün. Böylece çok daha yüksek bir verim elde edebildiğinizi kolayca görebileceksiniz.

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir