Salı , 7 Şubat 2023

Neden Windows Phone Kullanmamalıyız?

WİNDOWS PHONE KULLANMAMANIZ İÇİN ONLARCA NEDEN!

Windows platformuna ait bir telefonu, tam 13 ay kullandım. Android platformuna olan alışkanlığımdan bıkmıştım ve yeni bir platformu denemeye karar verdim.
Öncelikle şunu söylemeliyim ki, bir kişinin Windows Phone kullanmasının ana sebebi, farklı şeyleri tatma içgüdüsü ve Microsoft’un oluşturduğu marka bilinirliği. Ancak sakın bunlara aldanmayın!
Windows Phone platformunun ana problemlerinden biri uygulama mağazalarının ciddi bir fakirlik çekmesi. Örneğin, çılgın bir instagram kullanıcısı iseniz, WP telefonlar size istediğiniz performansı veremeyecektir.

Windows phone uygulamaları

Örnekleri açacak olursak, WP mağazasında bir Snapchat uygulaması bulamayacaksınız. İyi bir tumblr uygulaması bulamayacaksınız. İyi bir foursguare uygulaması bulamayacaksınız. Bunlar bile WP’den uzaklaşmanıza için iyi nedenler olabilir. Bu arada YouTube uygulaması da yok : ) Facebook uygulamasında saç baş yolduran sorunlar var.

13 ay boyunca olumlu şeylerle de karşılaştım. Hız noktasında WP beni gayet tatmin etti diyebilirim. Ancak internet tarayıcısı olarak Explorer kullanması saç baş yolduracak cinsten.
Anlaştığınız bankanın mobil uygulamasının WP mağazasında bulunmaması ise ciddi eksiklerden biri…

Diriliş Windows 10’Dan sonra başlayabilir mi?

1O güncellemesinden sonra herşey düzelir mi? Çok sanmıyorum. Android mağazasında 4 uygulama varsa WP mağazasında 1 uygulama bulunuyor. Aradaki fark nasıl kapanacak? Bu çok zor.
Ayrıca tasarım açısından kullanıcıların tatmin edemeyen Windows, 10 güncellemesiyle bunu aşmaya çalışacak. Ancak yayınlanan görüntülere göre çok da etkileyici tasarımlar oluşturulmamış.
Özetle şunu belirtmeliyim ki: bir telefon alacaksanız sakın seçenekler içerisinde Windows Phone’u bulundurmayın.

Hakkında Sedat Coşkun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir