https://juragankomik.com
Cuma , 14 Haziran 2024

Need For Speed Most Wanted 5-1-0

Ea games büyük bir çıkış yaptığı Need For  Speed serisini farklı oyun alanlarında sürdürmeyide başardı. Kuşkusuz bu platformlardan biriside psp oyun konsolu idi. Need for speed most wanted 5-1-0 bu alanda büyük bir açığı giderdi diyebiliriz. Zira pspler  (play station portable) için üretilen yarış oyunlarının çoğu grafik, hikaye ve akıcılık gibi konulardan yoksundu. Flat out ve MACH gibi oyunlar bu açığı kapatmaya çalışsa da pek yeterli değil. NFS Most Wanted 5-1-0 içinde çok kaliteli diyemeyeceğim açıkcası. Fakat kötünün iyisi dersem siz anlarsınız zaten.

 

Peki neden kötü?

 

1-      Hikaye yok. Yine normal NFS Most Wanted blacklist’i ile yarışıyorsunuz. Fakat oraya neden geldiniz, neden yarıştığınız hakkında hiçbir fikir yok.

2-      Grafiklerden çok şey beklemeyin. Kesinlike arabanız basit bir çizgi film kalitesini geçemeyecektir grafik olarak.

3-      Yapay zeka durdurulamaz. Bunu size şöyle bir örnekle açıklayayım isterseniz. Oyunu test ederken Lamborghini gallardo aldım (ilk kalkışta 135 km/h yapabilen bir canavar).
Fakat nedense en basit, en yavaş polis arabası yarışın ortasında yanıma gelip (ki o sıra hızım 270 km gibi birşeydi) dalga geçercesine beni solladı. Hele ki benden daha hızlıyken bir anda frene basıp yandan benim aracıma çarpması bunun bir ufo olabilme ihtimaline aklıma getirdi.

4-      Basit yarış haritaları. Haritalar genellikle pek değişmiyor. Yarıştığınız bir harita bir sonraki yarışta tersten gitmeniz sağlanarak size yeni bir haritaymış gibi yediriliyor.

5-      Yetersiz modifiyeler. Aracınıza taktırabileceğiniz modifiye sınırlandırılmış. Yine bir örnek vermek gerekirse Lamborghini’ye sadece bir tane ana gövde taktırabiliyorsunuz.

6-      Yarışlarda çeşitsizlik. Sanırım oyunun esas kaybettiği noktada bu. Her yarış circuit olarak tasarlanmış. Bu da kullanıcıyı bir süre sonra sıkıyor.

Peki neden iyi?

 

1-      NFS Most Wanted  5-1-0 kendi alanında şu anda en iyisi.

2-      Mantıksal olarak diğer oyunlardan üstün.

3-      Outrun modu ve speedbreaker gibi muhteşem özelliklere sahipsiniz.

4-      Kolay menü tuşları kullanıcılara kolaylık sağlıyor.

 

 

Görünüşe göre NFS Most Wanted  5-1-0 testimizde sınıfta kaldı. Ama psp için üretilen bir oyundan daha fazlasını beklemek ne kadar doğru olur onuda size bırakıyorum.

 

Oyunsuz kalmayın….

 

Hakkında Hasan Yener

SM Haber Genel Yayın Yönetmeni SEO - Digital Pazarlama - Sosyal Medya Pazarlama iletisim@sosyalmedyahaber.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir